01:59 2021 Sausio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1093)

  Šias metais belaukiant švenčių, deja, nuotaikos nelinksmos, dėl pandemijos žmonėms tena keisti šventinius įpročius, tačiau kai kur valdžios žada apribojimų palengvinimus

  VILNIUS, lapkričio 27 — Sputnik. Europos šalys aptaria saugumo priemones, susijusias su pandemija Kalėdų ir Naujųjų metų atostogų metu, praneša TourDom.ru.

  Ispanijoje visi 17 regionų turi savarankiškai nuspręsti dėl šventinių dienų apribojimų. Kai kurie iš jų nori leisti burtis ne daugiau kaip šešių žmonių grupėms. Tačiau Madridas ir Katalonija tikisi padidinti šį skaičių iki dešimties, taip pat nukelti komendanto valandos pradžią nuo vidurnakčio iki 01:30 ir atverti regionines sienas per Naujuosius Metus.

  Vokietijoje nuo gruodžio 1 dienos planuojama sugriežtinti dabartinius apribojimus. Susitikti galės tik dviejų šeimų iki penkių žmonių nariai. Tačiau nuo gruodžio 23 dienos iki sausio 1 dienos bus leista susitikti ne daugiau kaip dešimčiai žmonių, neatsižvelgiant į šeimų skaičių. Vaikai ir jaunimas iki 14 metų neskaičiuojami. Palengvinimai netaikomi Berlynui. Be to, valdžia paragino gyventojus prieš Kalėdas laikytis namų karantinąo, kad per šventes sumažėtų rizika užsikrėsti koronavirusu.

  Vis dar neaišku, kaip ir kokia forma gyventojai galės sutikti Naujuosius metus Austrijoje. Iki gruodžio 6 dienos šalyje buvo paskelbtas lockdown’as, ribojantys patekimą į gatvę ir kontaktus visą dieną. Tikriausiai naujos saugumo priemonės taps žinomos arčiau šios datos.

  Italijoje vyriausybė taip pat artimiausiu metu priims nutarimą dėl apribojimų švenčių dienomis. Tikimasi, kad valdžia leis susitikimus tik pirmojo laipsnio šeimos nariams.

  Kalėdinės dekoracijos
  © Sputnik / Виталий Белоусов

  Anksčiau apie Prancūzijoje buvo paskelbta, kad valdžios institucijos ketina atšaukti komendanto valandą išskirtiniu pagrindu tapo gruodžio 24 ir 31 dienomis. Gyventojai taip pat buvo paprašyti apriboti svečių skaičių prie stalo ir vengti daugybės susitikimų su draugais ir šeima. Be to, ministras pirmininkas Jeanas Casteksas sakė, kad per kalėdines atostogas vietiniai slidinėjimo kurortai gali priimti turistus, tačiau keltuvai liks uždaryti.

  Lietuvoje karantinas galioja iki gruodžio 17 dienos. Kadenciją baiginatis Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sakė, kad kitą savaitę apribojimai gali būti griežtinami, ketinama svarstyti prekybos centrų darbo suvaržymus. Jau dabar aišku, kad Kalėdų šventės šiemet vyks be įprastų pasilinksminimų — eglių įžiebimą gyventojai stebės per televiziją, atšaukiamos mugės ir susibūrimai.

  Iš viso Lietuvoje patvirtinti nuo pandemijos pradžios patvirtinti 56 095 COVID-19 atvejai. 13 514 žmonės pasveiko nuo ligos, o 41 897 — serga. 

  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  © Sputnik
  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1093)

  Dar šia tema

  Į Klaipėdą atvežta Kalėdų eglutė, jos įžiebimas vyks gruodžio 5-ąją
  Joniškio gyventojas, žinodamas, kad serga koronavirusu, nesilaikė izoliacijos
  "Pramuštas dar vienas dugnas": ligoninės direktorius apibrėžė COVID-19 situaciją
  Tegai:
  karantinas, COVID-19, Naujieji metai, Kalėdos, Europa, ES

  Svarbiausios temos