01:57 2021 Sausio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1093)

  Tačiau ši išimtis nebus taikoma žmonėms, dirbantiems gydymo, socialinės globos bei laisvės atėmimo įstaigose

  VILNIUS, lapkričio 27 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministerija atnaujino izoliacijos taisykles ir numatė išimtį žmonėms, kurie jau persirgo koronavirusu, praneša ministerijos spaudos tarnyba. 

  "Jeigu koronavirusu persirgusiam žmogui per tris mėnesius nuo susirgimo bus nustatytas didelės rizikos sąlytis, jam izoliuotis nebereikės", - praneša SAM.

  Ši išimtis nebus taikoma žmonėms, dirbantiems gydymo, palaikomojo gydymo, slaugos, socialinės globos bei laisvės atėmimo įstaigose, taip pat gyvenantiems socialinės globos įstaigose, esantiems laisvės atėmimo įstaigose, bei žmonėms, kuriems yra teikiamos palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugos.

  Pakeitimai taip pat praplėtė kategoriją asmenų, kuriems po turėto sąlyčio izoliacija gali būti trumpinama, jeigu ne anksčiau kaip 10 izoliavimo dieną bus atliktas laboratorinis tyrimas koronavirusui (COVID-19) ligai nustatyti ir bus gautas neigiamas rezultatas. Į šią kategoriją patenka šalies vadovai ir tam tikrų institucijų darbuotojai bei pareigūnai, energetikos įmonių dispečerinių centrų darbuotojai ir kai kurioms kitoms profesijų grupėms.

  SAM primena, kad pagal bendrą tvarką sąlytį su sergančiuoju turėjęs žmogus turi izoliuotis 14 dienų.

  Penktadienį Statistikos departamentas pranešė, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 2339 nauji koronaviruso atvejai. Iš viso Lietuvoje patvirtinti 56 095 COVID-19 atvejai. 13 514 žmonės pasveiko nuo ligos, o 41 897 — serga. 

  Pirmą kartą nuo pavasario karantinas respublikoje buvo įvestas lapkričio 7 dieną. Pagal naujausią vyriausybės sprendimą jis galios iki gruodžio 17 dienos imtinai.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1093)

  Dar šia tema

  Lukašenka COVID-19 vadina politine ir ekonomine liga
  Kai kurios Europos šalys Kalėdų proga žada palengvinti COVID-19 apribojimus
  Lietuva yra tarp pirmaujančių Europos valstybių pagal COVID-19 testavimo apimtis
  Tegai:
  COVID-19, Sveikatos apsauga

  Svarbiausios temos