19:20 2021 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2101
 • RUB89.0850
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1129)

  Laikinas ministerijos vadovas paragino sutelkti dėmesį į užsienio patirtį ir tarptautines rekomendacijas, pagal kurias didelio pavojaus nėra

  VILNIUS, lapkričio 28 — Sputnik. Kol kas nėra pagrindo baimintis, kad žmonės gali užsikrėsti koronavirusu nuo audinių, sakė laikinai einantis sveikatos apsaugos ministro pareigas Aurelijus Veryga.

  "Nerimą kelia tai, kad virusas pasiekė ir Lietuvos ūkius; prieš tai jis buvo aptiktas keliose kitose valstybėse", — ministrą cituoja "Express-nedelia".

  Pasak Verygos, sprendžiant iš tarptautinių organizacijų patirties, šiame etape jokių papildomų apribojimų kailių fermų atžvilgiu nereikia.

  Ministras teigė, kad Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) ir Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) nagrinėja situaciją. Kai bus atliktas tyrimas, bus galima pasakyti daugiau.

  "Kol kas aš stebiu tarptautines rekomendacijas, jos nesuteikia didelio pagrindo baimintis dėl žmonių užsikrėtimo nuo gyvūnų", — pridūrė Veryga.

  Ketvirtadienį Jonavos regiono audinių fermoje užfiksuotas koronaviruso infekcijos atvejis. Tai pirmas toks atvejis respublikoje.

  Protrūkis buvo aptiktas ūkyje, kuriame buvo laikomi "Danmink" ir "Vilkijos ūkiui" priklausantys gyvūnai po staigios 169 audinių mirties. Jų mėginių tyrimai patvirtino, kad gyvūnai buvo užsikrėtę COVID-19.

  VMVT direktorius Darius Remeika teigė, kad rezultatai parodė, jog virusas galėjo būti perduotas žemės ūkio darbuotojų.

  Danijoje lapkričio pradžioje nusprendė sunaikinti visas audines, kurios gali būti mutavusio koronaviruso nešiotojos.

  Vėliau Danijos maisto ministras Mogensas Jensenas pripažino, kad sveikų audinių naikinimas buvo perteklinis. Anot jo, vyriausybė neturėjo jokio teisinio pagrindo reikalauti, kad audinės būtų sunaikintos už fermos, kur buvo nustatyti koronavirusu užkrėsti gyvūnai, ribų.

  Lietuvoje nustatyta daugiau nei 56 tūkstančiai atvejų, mirė daugiau nei 470 pacientų. Karantinas Lietuvoje galioja iki gruodžio vidurio.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1129)
  Tegai:
  koronavirusas, audinė

  Svarbiausios temos