01:13 2021 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB89.6369
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Šių patarimų dėka galima ne tik sumažinti savo sąskaitas, bet ir prisidėti prie gamtos saugojimo

  VILNIUS, lapkričio 29 — Sputnik. Tamsiausiais metų mėnesiais, sumanių energetikos sprendimų bendrovė "Ignitis" kviečia dar kartą prisiminti energijos taupymo patarimus.

  Raginama pasirūpinti langų ir durų sandarinimu. Jei langai ir durys bus tinkamai sandarinti, būstas bus geriau apsaugotas nuo šalčio, skersvėjų, kambaryje temperatūra pakils ir reikės mažiau energijos šildymui.

  Efektyvus būdas taupyti šilumą — reguliuoti radiatorių temperatūrą. Virtuvėje verta nustatyti minimalų šildymo režimą, nes gaminant valgį erdvė sušyla nuo viryklės ar orkaitės. Taip pat galima nustatyti žemesnę kambarių temperatūrą einant miegoti. Kambario temperatūrą sumažinus 1 °C, šildymo išlaidos gali sumažėti apie 6 proc.

  Šaldytuvai ir šaldikliai yra vieni iš daugiausiai elektros energijos sunaudojančių prietaisų namuose. Jie naudos mažiau energijos, jei bus pastatyti toliau nuo tiesioginių saulės spindulių, viryklės ar šildymo prietaisų. Į šaldytuvą nepatartina dėti karšto ar šilto maisto, nes garai apsunkina šaldytuvo darbą.

  Taip pat rekomenduojama optimaliai apšviesti patalpas. Kai dienos šviesos nebepakanka, patariama naudoti lokalų apšvietimą, pavyzdžiui, stalines lempas. Taip sunaudojama mažiau energijos.

  "Ar žinojote, kad šviestuvas kambario kampe geriau apšviečia, nes šviesa atsispindi nuo dviejų sienų? O ten, kur daug šviesos nereikia, pavyzdžiui, koridoriuje ar rūsyje, pakanka ir mažesnės galios lempučių. Kiemams ir laiptinėms apšviesti naudokite šviestuvus su judesio davikliais", — rašoma pranešime.

  Kompiuteriuose, mobiliuosiuose telefonuose, planšetėse patariama įjungti energijos taupymo funkcijas. Paprasčiausiai patikrinę įrenginių nustatymus, atlikę keletą pakeitimų bei išjungę nenaudojamas programas, taupysite ir elektros energiją, ir tausosite įrenginių baterijas. Visi nenaudojami, bet budėjimo režimu veikiantys įrenginiai, nuolat naudoja elektros energiją, todėl išjunkite juos iš elektros lizdų.

  Vilnius, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Esant galimybei patariama naudotis prailgintuvus su jungikliais — tokiu atveju norint išjungti prietaisus tereiks paspausti ant prailgintuvo esantį mygtuką.

  Kuo didesnis bus kaitvietės ir puodo lietimosi paviršius, tuo daugiau bus sutaupyta šilumos. Kaitlentę galima išjungti apie bent keliomis minutėmis anksčiau nei reikia patiekalo paruošimui, o maistas gaminsis nenaudodamas papildomos energijos.

  Skalbkite ir indus plaukite tik prikrovę pilną skalbyklę ir indaplovę. Naudokite ekonominį buities prietaisų darbo režimą ir turėkite omenyje, kad daugiau sutaupysite, jei skalbinius ir indus džiovinsite natūraliai.

  Pirkdami naujus prietaisus rinkitės turinčius aukštesnį energetinį efektyvumą. Įsigydami naujus elektrinius prietaisus, kurių energijos vartojimo efektyvumo klasė aukštesnė, galite elektros energiją naudoti žymiai efektyviau ir ekonomiškiau.

  Dar šia tema

  Kaip pasikeitė benzino kainos Baltijos šalyse
  Lietuvoje eksportuojamos prekės per metus atpigo daugiau nei 5 %
  Ekspertas: Lietuva norėjo atsisakyti "Gazprom" dujų, tačiau gavo SGD iš "Novatek"
  Tegai:
  dujos, elektra

  Svarbiausios temos