20:30 2021 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1158)

  Pasak Kasiulevičiaus, respublikoje paprasčiausiai nėra išteklių bent kartą per savaitę testuoti visus mokinius ir mokytojus, o tokioje situacijoje mokytis nėra saugu

  VILNIUS, gruodžio 1 — Sputnik. Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų gydytojas, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesorius Vytautas Kasiulevičius pasiūlė bent šešioms savaitėms pervesti Lietuvos mokinius į nuotolinį mokymą. Apie tai jis parašė Facebook.

  Seimo pastatas, archyinė nuotrauka
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Pasak gydytojo, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas pareiškė, kad padėtis ugdymo institucijose sparčiai blogėja. Pažymima, kad beveik du tūkstančiai mokytojų ir kitų ugdymo įstaigų darbuotojų jau susirgo COVID-19.

  "Kadangi mūsų šalis neturi resursų kartą per savaitę testuoti visų mokinių ir mokytojų, tikslingiausia būtų bent 6 savaitėms pereiti tik į nuotolinį mokymą, kol situacija stabilizuosis", — pasakė Kasiulevičius.

  Pasak jo, tiek išeinanti valdžia, tiek naujoji Vyriausybė turėtų atsižvelgti į mokytojų raginimus.

  Savo ruožtu laikinai einantis sveikatos apsaugos ministro pareigas Aurelijus Veryga spaudos konferencijoje pažymėjo, kad pasiūlė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai Kalėdų atostogas pradėti anksčiau ir panaudoti šį laikotarpį kaip savotišką pertrauką visiems mokiniams. Tokių pasiūlymų dėl ikimokyklinio ugdymo dar nebuvo gauta.

  Karantinas Vilniuje
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Respublikoje iki gruodžio 17 dienos galioja karantinas, kai kurios mokyklos nedirba, viešieji renginiai atšaukti ir galioja rekomendacija likti namuose. Taip pat veikia keletas kitų apribojimų.

  Naujausiais duomenimis, šalyje nustatyta daugiau nei 61 tūkstantis COVID-19 atvejų, šiuo metu serga 46 378 žmonės, pasveiko 14 211 pacientų. Mirčių skaičius išaugo iki 505.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau kaip 61,8 milijono infekcijos atvejų, daugiau nei 1,4 milijono žmonių mirė.

  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  © Sputnik
  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1158)
  Tegai:
  mokymas nuotoliniu būdu, mokyklos, koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos