21:48 2021 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pirmųjų šauktinių tarnybos pradžia planuojama kovo pabaigoje, prievolininkų sąrašai bus paskelbti internete ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo šaukimo pradžios

  VILNIUS, gruodžio 1 — Sputnik. Kitų metų karo prievolininkų sąrašai bus sudaromi sausio 7 dieną, o atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą bus pašaukta per 3800 jaunuolių, praneša Krašto apsaugos ministerija.

  Policija, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Dar 210 aukštųjų mokyklų studentų privalomąją pradinę karo tarnybą galės atlikti dalyvaudami Jaunesniųjų karininkų vadų mokymuose. Tokį įsakymą lapkričio pabaigoje pasirašė l.e.p. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

  Kaip pažymi Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos direktorius Arūnas Balčiūnas, COVID-19 pandemija jaunuolių apsisprendimui savo noru pasirinkti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą reikšmingos įtakos nedaro. 

  "Jau šešerius metus iš eilės didėjęs karo prievolininkų, norinčių atlikti tarnybą pirmumo tvarka, skaičius šiemet pasiekė beveik 4300, o savo noru pageidaujančių atlikti tarnybą skaičius išliko stabilus — apie 3000. Tikimės, kad ateinančiais metais karo prievolininkų, pageidaujančių atlikti savo noru tarnybą nemažės", — sako Balčiūnas. 

  2021 metu pirmųjų šauktinių tarnybos pradžia planuojama kovo pabaigoje — Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados "Geležinis Vilkas" Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalionuose.

  Sudaryti kitų metų Karo prievolininkų sąrašai bus paskelbti internete ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo šaukimo į NPPKT pradžios. Apie konkrečią sąrašo paskelbimo datą Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba praneš atskirai.

  Dar šia tema

  Sveikatos ekspertai rekomenduoja griežtinti karantino sąlygas
  Tegai:
  kariuomenė

  Svarbiausios temos