02:42 2021 Sausio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pati buvusi teisėja mano, kad kitas posėdis taip pat neįvyks, nes karantino režimas baigiasi vėliau, nei nustatyta posėdžio data

  VILNIUS, gruodžio 1 — Sputnik. Panevėžio rajono apylinkės teismo posėdis buvusios Lietuvos Seimo narės ir teisėjos Neringos Venckienės byloje vyks gruodžio 15 dieną, o ankstesnis buvo atšauktas. Apie tai Facebook pranešė pati kaltinamoji.

  Posėdis buvo numatytas gruodžio 2 dieną. Tačiau dėl Lietuvoje paskelbto karantino teismas jį atšaukė.

  Venckienė pareiškė, kad nesupranta, kodėl paskelbta posėdžio data yra gruodžio 15 diena, jei karantinas galios iki gruodžio 17 dienos. Jos nuomone, akivaizdu, kad kitas posėdis neįvyks.

  Buvusi parlamentarė pažymėjo, kad netrukus sukaks metai, kai jos baudžiamoji byla nagrinėjama Panevėžio apygardos teisme. Kartu jai susidaro įspūdis, kad byla sąmoningai vilkinama.

  "Panevėžio apygardos teismas turėjo visas galimybes rytoj nagrinėti baudžiamąją bylą, posėdį atidėjo visiškai nepagrįstai.
  Akivaizdu, kad byla yra vilkinama." — rašė Venckienė.

  Ji taip pat prisiminė, kad jai nebuvo leista susitikti su sūnumi Karoliu, ko ji anksčiau prašė.

  "Be to, mano bylą nagrinėjančios Panevėžio apygardos teismo kolegijos pirmininkas Valdas Petras Meidus pretenduoja į Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjo postą. Mane nuteisus, karjera — beveik garantuota", — rašė buvusi teisėja.

  Venckienės byla

  Neringa Venckienė kaltinama teismo sprendimo nevykdymu, antstolio veiklos trukdymu, sveikatai padaryta žala ir pasipriešinimu valstybės tarnautojai. Buvusi teisėja nepripažino kaltės. Ji pasinaudojo teise duoti parodymus po to, kai bus apklausti visi liudytojai.

  Byla buvo pradėta po to, kai Venckienė pasipriešino policijai, kai teisėsaugos pareigūnai šturmavo jos namus ir prievarta pasiėmė jo dukterėčią Deimantę Kedytę, kuri tapo pedofilų auka. Teismas pareikalavo, kad vaikas būtų paimtas iš tetos ir atiduotas motinai, kuri buvo įtariama tuo, kad ji pati atidavė dukrą seksualiniam išnaudojimui. Apie tolimesnį merginos likimą nieko nežinoma.

  2013 metais Venckienė kartu su sūnumi Karoliu pabėgo į JAV. Po penkerių metų Amerikos valdžia Lietuvos vadovybės prašymu ją areštavo ir išsiuntė į kalėjimą Čikagoje. Vėliau ji buvo grąžinta į tėvynę.

  Buvusi teisėja pažymėjo, kad per dešimt metų Lietuvos valdžia nepateikė realių jos kaltės įrodymų, o Lietuvos prokurorai nuo pat pradžių stengėsi užglaistyti pedofilijos skandalą.

  Dar šia tema

  Venckienė pareiškė, kad artėjantys Seimo rinkimai panašėja į cirką
  Teismas prašo EŽTT konsultacijos dėl Venckienės neregistravimo į kandidatus atvejo
  Apeliacinis teismas: Venckienei pagrįstai apribota nuosavybės teisė į pinigines lėšas 
  Tegai:
  Neringa Venckienė

  Svarbiausios temos