03:18 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1143)

  Ūkiui, paveiktam COVID-19 viruso, šiuo metu taikomi tam tikri apribojimai. Apie 30 tūkst. gyvūnų bus nugaišinta

  VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Jonavos rajone paskelbta savivaldybės lygio ekstremalioji situacija, siekiant suvaldyti koronaviruso protrūkį audinių ūkyje. Apie tai pranešė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

  Praėjusią savaitę paaiškėjo, kad koronavirusas buvo aptiktas pas vieną iš ūkio darbuotojų. Keli kiti darbuotojai taip pat užsikrėtė šia infekcija. Antradienį rajono administracija pranešė, kad infekcijos plitimo "Danmink" įmonėje nepavyko sustabdyti. Manoma, kad gyvūnai galėjo užsikrėsti nuo personalo.

  VMVT duomenimis, nuo koronaviruso mirė beveik 2 000 audinių.

  "SARS-CoV-2 viruso paveiktam ūkiui šiuo metu yra pritaikyti veiklos apribojimai, uždraustas bet koks gyvūnų, pašarų ar kitų gyvūninių produktų išvežimas, dezinfekuojamos ūkio patalpos ir technika, ribojamas asmenų patekimas į ūkį", — rašoma pranešime.

  Remiantis VMVT duomenimis, artimiausiu metu šiame ūkyje ketinama nugaišinti apie 30 tūkstančių kailių auginimui skirtų audinių, kurių gaišenos arba iš jų gauti kailiai turės būti laikomi atskirame šaldiklyje ūkio teritorijoje iki bus priimtas atskiras sprendimas dėl tolesnio kailių realizavimo ar apdirbimo. Likusius žvėrelius, veislinį branduolį, tikimasi išsaugoti, kad ūkis galėtų tęsti veiklą.

  Sustiprinta gyvūnų sveikatos būklės stebėsena vykdoma visuose šalies audinių ūkiuose. Remiantis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) atliktu rizikos vertinimu, COVID-19 virusas, nustatytas audinių ūkiuose, nekelia pavojaus žmonių sveikatai.

  Anksčiau laikinai einantis sveikatos apsaugos ministro pareigas Aurelijus Veryga teigė, jog nėra pagrindo baimintis, kad žmonės gali užsikrėsti koronavirusu nuo audinių. Jis pažymėjo, kad tarptautinės rekomendacijos iki šiol nesuteikia pagrindo rimtai susirūpinti dėl žmonių užkrėtimo nuo gyvūnų.

  Danijoje lapkričio pradžioje priimtas sprendimas sunaikinti visas audines, kurios gali nešioti mutavusį koronavirusą ir perduoti jį žmonėms.

  Vėliau Danijos maisto, žemės ūkio ir žuvininkystės ministras Mogensas Jensenas pripažino, kad sveikų audinių sunaikinimas buvo perteklinis. Anot jo, vyriausybė neturėjo jokio teisinio pagrindo reikalauti, kad audinės būtų nužudytos ne tuose ūkiuose, kur buvo nustatyti koronavirusu užkrėsti gyvūnai.

  Per visą laiką Lietuvoje nustatyti daugiau nei 62 tūkstančiai COVID-19 atvejų, mirė daugiau nei 510 pacientų. Karantinas Lietuvoje galioja iki gruodžio vidurio.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1143)

  Dar šia tema

  Danijos audinių fermoje aptikta koronaviruso mutacija
  PSO patvirtino audinių pavojingumą žmonėms dėl koronaviruso plitimo
  Danija visų audinių nužudymą dėl mutavusio koronaviruso pripažino klaida
  Tegai:
  Jonavos rajonas, ekstremali situacija, koronavirusas, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), Lietuva

  Svarbiausios temos