21:09 2021 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2101
 • RUB89.0850
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Protestai Baltarusijoje po prezidento rinkimų (561)

  Anksčiau, norėdami atvykti ir ilgau pasilikti šalyje, užsienio piliečiai už paraiškos pateikimą turėjo mokėti 60 eurų mokestį

  VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Vyriausybė patvirtino pataisas dėl nemokamo Lietuvos nacionalinių vizų išdavimo Baltarusijos piliečiams, kurie, pasak šalies valdžios, yra persekiojami savo tėvynėje. Apie tai pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba.

  Anksčiau šį pasiūlymą pateikė Užsienio reikalų ministerija.

  "Dėl Baltarusijos režimo vykdomos prievartos prieš savo piliečius ir masinių žmogaus teisių pažeidimų į Lietuvą nori atvykti  vis daugiau Baltarusijos piliečių, ieškančių prieglobsčio ir laikinos apsaugos. Norėdami atvykti ir ilgiau pasilikti Lietuvoje, Baltarusijos piliečiai privalo gauti ilgalaikę nacionalinę vizą, už kurios prašymo išduoti nagrinėjimą, imamas 60 eurų konsulinis mokestis. Nuo šiol mokestis nebus imamas", — sakė ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

  Išimtis bus taikoma tais atvejais, kai Lietuvos užsienio reikalų ministerija patvirtina, kad prašymas buvo pateiktas dėl specialių humanitarinių priežasčių arba kad nacionalinės vizos išdavimas be konsulinio mokesčio atitinka vystomojo bendradarbiavimo, užsienio politikos ar nacionalinio saugumo tikslus.

  Lengvata bus taikoma tais atvejais, kai Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija patvirtins, kad prašymas teikiamas dėl specialių humanitarinių priežasčių arba nacionalinės vizos išdavimas be konsulinio mokesčio atitinka vystomojo bendradarbiavimo, užsienio politikos ar nacionalinio saugumo tikslus.

  Naujausiais Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, Baltarusijos piliečiai dėl specialių humanitarinių priežasčių gavo 674 leidimus atvykti į Lietuvą. Iš jų 248 jau yra Baltijos šalyje.

  Masiniai opozicijos protestai visoje Baltarusijoje prasidėjo rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. balsų. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo dabar Lietuvoje esanti Svetlana Tichanovskaja.

  Vilnius nuo pat protestų Baltarusijoje pradžios kišosi į kaimyninės valstybės reikalus. Lietuvos politikai reikalauja naujų rinkimų, nes mano, kad rezultatai neva buvo "suklastoti". Be to, Baltijos šalys įvedė asmenines sankcijas prieš kai kuriuos Baltarusijos pareigūnus, įskaitant dabartinį prezidentą.

  Baltarusijos valdžios teigimu, Lietuva, Lenkija ir kitos šalys aktyviai kišasi į Baltarusijos vidaus reikalus ir bando kontroliuoti opoziciją.

  Temos:
  Protestai Baltarusijoje po prezidento rinkimų (561)

  Dar šia tema

  Lukašenka pažadėjo pasitraukti iš prezidento posto, priėmus naują Konstituciją
  Lietuvos URM pasiūlė išduoti nemokamas vizas valdžios persekiotiems baltarusiams
  Žada jiems gerovę: Lietuva sugalvojo dar vieną masalą baltarusiams
  Tegai:
  viza, Baltarusija, Lietuva

  Svarbiausios temos