14:55 2021 Sausio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pranešama, kad saugiai atgabento į doką "laivo-skenduolio" korpusas bus remontuojamas artimiausiu metu

  VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Šiandien Klaipėdoje į remonto doką nutemptas dukart šį rudenį Dangės upėje skendęs žvejybos laivas "Ole Willasen", praneša miesto savivaldybė.

  "Pagaliau" — ko gero, taip vienu žodžiu būtų galima įvardinti vadinamojo "laivo – skenduolio" epopėjos finalą. Sutelktai ir koordinuotai veikdami šios pakankamai rimtos ir kai kuriais aspektais grėsmingos situacijos akivaizdoje pasiekėme tikslą — nesaugūs laivai neturi būti švartuojami Dangės krantinėje", — sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas. 

  Anot jo, šis incidentas tapo proga atlikti kitų laivų, esančių Dangės upėje, apžiūrą. Pažymėta, kad Klaipėdos savivaldybė sieks, jog raštiškai būtų įteisinta laivų savininkų atsakomybė už galimų pasekmių likvidavimą.

  "Žinia, kurią šiandien siunčiame visiems laivų savininkams ir krantinių operatoriams, — griežta ir nedviprasmiška: ateityje, sudarant bet kokias sutartis su laivų, kurie norėtų švartuotis Dangėje, savininkais, besąlygiškai turi būti numatytos visų šalių atsakomybės avarijų ar incidentų atvejais. Taip pat turi būti užtikrintas ir tokiose situacijose kilusių pasekmių suvaldymo ir likvidavimo procesas", — sako Klaipėdos meras.

  Saugiai atgabento į doką laivo korpusas bus remontuojamas artimiausiu metu. 

  Pirmąkart Norvegijoje registruotas 1948 metais pastatytas žvejybinis laivas skendo spalio pradžioje. Tada laivas buvo išgelbėtas nuo tragiškos lemties, tačiau netrukus paaiškėjo, kad priemonės, kurių buvo imtasi, nebuvo veiksmingos — po mėnesio vanduo vėl ėmė sunktis į laivą ir jam vėl iškilo grėsmė nugarmėti į upės dugną. Pakrypusį laivą laiku pastebėjo uosto direkcijos dispečeris. Išpumpavus vandenį iš laivo, ir antrą kartą pavyko išlaikyti jį ant vandens.

  Laivo tempimo į remonto doką operacija buvo rimtas iššūkis dėl itin prastos laivo būklės. Baimintasi, kad pakeliui į remonto doką "Ole Willasen" gali nuskęsti.

  Dar šia tema

  Klaipėdos uoste pradėjo veikti antras plaukiojantis dokas dideliams laivams
  Klaipėdos jūrų uosto akvatorijoje buvo suvaldyta tarša
  Istorinis laivas Danės upėje Klaipėdoje vėl skęsta
  Istorinis laivas "Ole Wilassen" pakeltas nuo Danės upės dugno
  Tegai:
  Klaipėda

  Svarbiausios temos