20:25 2021 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pirmadienį internete pasirodė pranešimas apie "galimą incidentą ir su juo susijusį Baltarusijos AE pirmojo reaktoriaus atsarginės aušinimo sistemos sutrikimą"

  VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Informacija apie incidentą ir su juo susijusį Baltarusijos atominės elektrinės pirmojo reaktoriaus atsarginės aušinimo sistemos sutrikimą neatitinka tikrovės, sakė Baltarusijos energetikos ministerijos atstovė spaudai Olga Kozlovič.

  Pirmadienį nevyriausybinės organizacijos "Ecodom" tinklalapyje "Baltarusijos antiatominės kampanijos" judėjimo vardu buvo išplatintas pranešimas, kad visuomenės veikėjai gavo informacijos "apie galimą incidentą ir su juo susijusį Baltarusijos atominės elektrinės pirmojo reaktoriaus atsarginės aušinimo sistemos sutrikimą". Buvo pranešta, kad ši informacija susijusi su laikotarpiu, kai stotyje rudenį vyko fizinis paleidimas ir hidrotestavimai. Šios žinios fone Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos (VATESI) atstovė Asta Mensonė informavo, kad kreipėsi į Baltarusijos ekstremaliųjų situacijų ministeriją siekdama gauti informaciją apie minimos 1-ojo energijos bloko rezervinės reaktoriaus aušinimo sistemos gedimus.

  "Atskirų interneto resursų paskleista informacija apie "didelį incidentą, susijusį su Baltarusijos AE pirmojo reaktoriaus atsargine aušinimo sistema", neatitinka tikrovės", — Kozlovič cituoja RIA Novosti.

  Anot jos, "darbas stotyje vyksta įprastu režimu, skirtinguose lygiuose tęsiami kompleksiniai bandymai".

  Kalbėdama apie Lietuvos reakciją ir prašymus, susijusius su internete paskleista informacija, atstovė spaudai teigė, kad "iki šiol Baltarusijos energetikos ministerija jų negavo". "O jei gaus, Baltarusija yra pasirengusi pateikti informaciją ir atsakyti į klausimus", — pridūrė ji.

  BelAE
  © Фото : пресс-служба Госкорпорации "Росатом"

  Lietuva nuo pat atominės elektrinės statybų prie Astravo pradžios priešinosi projektui. Anot valdžios, elektrinės vieta, esanti vos už 50 kilometrų nuo Vilniaus, pasirinkta "nepagrįstai", o atominė elektrinė kelia "grėsmę šalies nacionaliniam saugumui".

  Tuo tarpu branduolinis objektas perėjo visus būtinus ir net papildomus TATENA ir kitų specializuotų institucijų patikrinimus. Daugelis ekspertų patvirtino elektrinės saugumą.

  Lietuva gana ilgai negalėjo įtikinti kaimyninių Baltijos šalių atsisakyti elektros energijos iš BelAE. Rugpjūčio pabaigoje Latvijos vyriausybės vadovas Krišjanis Karinšas pareiškė, kad Ryga nutrauks prekybą elektra su Minsku, jei bus paleista BelAE, tačiau Latvija gali ir toliau prekiauti elektra su trečiosiomis šalimis naudodamasi ryšiu tarp Latvijos ir Rusijos.

  Lapkričio pradžioje pirmasis BelAE energijos blokas buvo įtrauktas į bendrą Baltarusijos energetikos sistemą. Po to Lietuvos operatorius "Litgrid" nutraukė elektros energijos perdavimą iš kaimyninės šalies, sumažinęs komercinio srauto pajėgumą iki nulio megavatų.

  Dar šia tema

  Lietuva nori susitarti su Latvija ir Estija dėl energijos iš BelAE boikoto
  Žada jiems gerovę: Lietuva sugalvojo dar vieną masalą baltarusiams

  Svarbiausios temos