20:03 2021 Sausio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2143
 • RUB91.2538
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1174)

  Primenama, kad atnaujinus izoliacijos taisykles numatyta išimtis žmonėms, kurie jau persirgo koronavirusu

  VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Informacijos apie tai, jog darbuotojas yra persirgęs ir pasveikęs, gali būti prašoma 2 atvejais, rašo Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

  Sostinės Pilies gatvė, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Tai yra, sugrįžus į darbą po ligos, kai darbdavys nori įrodymų, kad grįžęs kolega yra sveikas ir neužkrečiamas, bei pakartotinai turėjus didelės rizikos kontaktą, kai reikia įrodymo, kad izoliacija nereikalinga.

  "Paprasčiausias šios informacijos gavimo būdas — iš e-sveikatos asmeninės paskyros, jei šeimos gydytojas yra į e-sveikatos informacinę sistemą pateikęs E025 formą su diagnozės kodu Z86.18, kuris tinkamas žymėti pasveikusius nuo koronaviruso infekcijos. Jeigu tokio įrašo nėra, darbuotojui reikėtų kreiptis į šeimos gydytoją su prašymu į e-sveikatos informacinę sistemą pateikti minėtąją formą", — rašoma pranešime.

  Ministerija primena, kad atnaujinus izoliacijos taisykles numatyta išimtis žmonėms, kurie jau persirgo koronavirusu. Jeigu COVID-19 persirgusiam žmogui per tris mėnesius nuo susirgimo bus nustatytas didelės rizikos sąlytis, jam izoliuotis nebereikės. 

  Beje, ši išimtis netaikoma žmonėms, dirbantiems gydymo, palaikomojo gydymo, slaugos, socialinės globos bei laisvės atėmimo įstaigose, taip pat gyvenantiems socialinės globos įstaigose, esantiems laisvės atėmimo įstaigose, bei žmonėms, kuriems yra teikiamos palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugos.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1174)

  Dar šia tema

  Lietuvoje naujagimiui nustatyta COVID-19
  Dėl koronaviruso Lietuvoje bus sunaikinta apie 40 tūkstančių audinių 
  JT bus surengtas Rusijos vakcinos "Sputnik V" pristatymas
  Tegai:
  Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos