18:59 2021 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2101
 • RUB89.0850
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Stadionas pirmiausia skirtas mokyklos moksleiviams, tačiau laisvu metu jis atviras visiems miesto gyventojams, kurie naudodamiesi stadionu tampa už jį atsakingi

  VILNIUS, gruodžio 3 — Sputnik. Vilniaus savivaldybė priminė miesto gyventojams apie taisykles, galiojančias atviruose mokyklų aikštynuose.

  Taisyklės numato, kad pirmiausiai stadionais naudojasi moksleiviai — fizinio ugdymo pamokoms, neformaliojo švietimo, visos dienos mokyklos grupes lankančių veikloms, Vilniaus miesto savivaldybės sporto mokyklų ir klubų komandų treniruotėms. 

  Likusiu laisvu metu vilniečiai gali naudotis stadionu, užsirezervavę laiką per www.active.vilnius.lt. 

  Svarbu prisiminti — jeigu mokyklos darbuotojai arba kiti, sportuojantys pagal nuomos sutartis, prašys užleisti stadioną, tai padaryti būtina.

  "Tikrai kviečiame ne vien tik mokyklos bendruomenę sportuoti ir džiaugtis mokyklos stadionais — tereikia užsirezervuoti laiką ir pasiimti raktą iš Gimnazijos budėtojo ir pasirašyti — viskas, galima sportuoti! Tačiau taip pat labai prašome laikytis bendrųjų elgesio viešose vietose reikalavimų, elgtis saugiai ir atsakingai savo ir kitų asmenų atžvilgiu. Na, o jei jau nutiko koks įvykis — atlyginti už stadionui padarytą žalą", — primena Vilniaus Abraomo Kulviečio klasikinės gimnazijos direktorė Kristina Gudelienė.

  Taisyklės taip pat numato, kad stadionuose nevalia šiukšlinti, triukšmauti, svaigintis, įsivesti ir laikyti stadiono teritorijoje gyvūnus ar kitaip teršti stadioną. 

  Vilniaus eglės įžiebimo akimirkos, nuotrauka iš įvykio vietos
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Pastebėta, kad ne visi vilniečiai supranta ir kokio pobūdžio yra naujoji nutiesta danga, tad taisyklėse atsirado naujas punktas, kuriame primenama ir apie tai, kad po stadionus draudžiama vaikščioti su šiaurietiško ėjimo lazdomis, naudoti apavą su aštriais pado elementais.

  Bendruomenės taip pat prašoma nevažinėti motorinėmis ir nemotorinėmis transporto priemonėmis (dviračiais, paspirtukais, riedlentėmis, ratukinėmis pačiūžomis ir pan.) stadionuose — judumo priemonės turi būti paliktos šalia aikštynų.

  Primenama, kad už nepilnamečių asmenų elgesį stadione ir taisyklių laikymąsi atsako nepilnamečių asmenų tėvai ar kiti teisėti jų atstovai, mokytojai, treneriai, nuomos sutartis sudarę asmenys.

  Stadionų darbo laikas darbo dienomis, kai juo gali naudotis vilniečiai — 18:30–22.00 val., savaitgaliais — 7:00–22:00 val.

  Dar šia tema

  Rekomenduojama stabdyti sporto paslaugas, jei neužtikrinamos COVID-19 apsaugos priemonės
  Sukako 50 metų pirmajam garsiosios loterijos "Sportloto" lošimui
  Nauji COVID-19 atvejai: auga židiniai Radviliškyje, sporto klube ir šokių studijoje
  Tegai:
  mokykla

  Svarbiausios temos