23:41 2021 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak Lino Linkevičiaus, karinis-politinis blokas turėtų atkreipti dėmesį į atvirų durų politiką Kijevo ir Tbilisio atžvilgiu

  VILNIUS, gruodžio 3 — Sputnik. Lietuva kartu su Čekija, Latvija ir Slovakija, paskelbė "būtinybę NATO glaudžiau bendradarbiauti su partneriais Juodosios jūros regione — Ukraina ir Sakartvelu", pranešė Užsienio reikalų ministerijos spaudos tarnyba.

  Gruodžio 2 dieną vyko antroji NATO užsienio reikalų ministrų nuotolinio susitikimo sesija, kurioje buvo aptarta saugumo situacija Juodosios jūros regione ir Kinijos keliami iššūkiai.

  NATO ir Ukrainos vėliavos
  © Sputnik / Михаил Маркив

  Laikinai einantis užsienio reikalų ministro pareigas Linas Linkevičius atkreipė dėmesį į glaudesnio bendradarbiavimo su Ukraina ir Gruzija poreikį.

  Ministras pristatė Lietuvos iniciatyva parengtą 13-os bendraminčių šalių laišką, kuriame raginama išlaikyti "deramą dėmesį" NATO atvirų durų politikai.

  Diskusijoje taip pat dalyvavo Ukrainos ir Gruzijos užsienio reikalų ministrai.

  Taip pat buvo aptarti "Kinijos keliami iššūkiai". Tam buvo pakviesti NATO partneriai Azijos-Ramiojo vandenyno regione, Švedija, Suomija ir Europos Sąjungos vyriausiasis įgaliotinis Žosepas Borelis.

  Lietuva sistemingai ragina NATO plėsti savo įtakos sferą. Daugelis ekspertų pažymėjo, kad Lietuvos politikų teiginiai, esą Rusija "kelia grėsmę kaimyninių" šalių saugumui, išsakomi su JAV įtaka.

  Dar šia tema

  NATO pareiškė apie Rusijos "agresyvios politikos" tęsimą
  Lukašenka: NATO kuria grupuotę "vakarų Baltarusijos žemėms užgrobti" 
  Tegai:
  Lietuva, NATO

  Svarbiausios temos