01:41 2021 Sausio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1093)

  Pasak mokslininko, pasidarė visiškai neaišku, ką rodo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro statistika

  VILNIUS, gruodžio 3 — Sputnik. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Sveikatos vadybos katedros profesorius Mindaugas Stankūnas iškritikavo duomenų apie koronavirusą automatizavimą. Apie tai jis rašė savo Facebook paskyroje.

  "Man atrodo, kad šiandien įvyko kalėdinis stebuklas. Dar užvakar turėjome daugiau nei 46 tūkst. aktyvių COVID-19 atvejų, o šiandien "fokus-pokus" ir tik 38.5 tūkst. Pasirodo, kad "pautomatizavo" sistemą ir keli tūkstančiai pasveiko", — rašė mokslininkas.

  Stankūnas pažymėjo, kad visiškai neaišku, ką ši statistika rodo iš tikrųjų. "Jaučiuosi, kaip Alisa Veidrodžio karalystėje", — pridūrė jis.

  Antradienio rytą Statistikos departamentas pranešė, kad šalyje nuo COVID-19 pasveiko kiek daugiau nei 15 tūkst. žmonių. Trečiadienį šis skaičius viršijo 25 tūkstančius.

  Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) paaiškino, kad automatizavus sistemą, nuo antradienio informacija apie pasveikusius asmenis į NVSC informacinę sistemą patenka tuomet, kai asmens pasveikimą patvirtina žmogaus šeimos gydytojas ir tai pažymi asmens sveikatos kortelėje. Tai reiškia, kad informacija gaunama iškart.

  Iki tol gydytojai turėjo informuoti NVSC specialistus apie žmogaus pasveikimo faktą, o specialistai jau pažymėdavo, kad asmuo pasveiko. Todėl galėjo atsitikti, kad informacija NVSC pasiekdavo vėliau.

  Nuo COVID-19 pandemijos pradžios respublikoje susirgo 67 066 žmonės, šiuo metu serga 39 377, pasveiko 26 836. Mirė 564 pacientai.

  Karantinas Lietuvoje įvestas nuo lapkričio 7 dienos. Vyriausybė anksčiau dar labiau sugriežtino priemones, siekiant sustabdyti infekcijos plitimą.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1093)

  Dar šia tema

  Paaiškėjo, kiek COVID-19 sergančių pacientų gydomi LSMU Kauno ligoninėje
  PSO sugriežtino kaukių dėvėjimo gaires
  Įvardyti dokumentai, įrodantys, kad darbuotojas yra pasveikęs nuo COVID-19
  Tegai:
  Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos