08:17 2021 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Be to, primenama, kad, pasak "Roskomnadzor", Facebook, Google ir Twitter riboja prieigą prie medžiagos iš maždaug 20 Rusijos žiniasklaidos priemonių, tarp jų RIA Novosti, RT, Sputnik ir Rossija 1

  VILNIUS, gruodžio 3 — Sputnik. MIA "Rossija segodnia" naujienų portalo "Baltnews" Facebook puslapio blokavimą pavadino cinišku politinės cenzūros aktu, rašo RIA Novosti.

  "Facebook užblokavo naujienų portalo "Baltnews", priklausančio "Rossija segodnia" žiniasklaidos grupei, puslapį. Mes tai laikome dar vienu cinišku Amerikos socialinio tinklo politinės cenzūros aktu. Prisiminkime, kad šių metų birželio 5 dieną FB pradėjo žymėti pranešimus iš valstybės kontroliuojamos žiniasklaidos, tarp jų RIA Novosti ir Sputnik." — sakoma spaudos tarnybos komentare.

  Anksčiau dėl Rusijos žiniasklaidos cenzūros Valstybės Dūmai buvo pateiktas atsakomųjų sankcijų interneto platformoms įstatymo projektas. Tarp galimų priemonių yra blokavimas, srauto sumažinimas ir administracinės baudos. Internetines paslaugas teikiančioms bendrovėms tai kainuos nuo kelių tūkstančių iki trijų milijonų rublių, RIA Novosti sakė vienas iš projekto autorių Antonas Gorelkinas. "Roskomnadzor" palaikė iniciatyvą.

  Savo ruožtu Profesionalių socialinių tinklų vartotojų asociacija pasiūlė Rusijos finansų ministerijai apsvarstyti galimybę įstatymiškai įvesti iki dešimties milijonų rublių baudas užsienio interneto bendrovėms už Rusijos žiniasklaidos cenzūravimą, taip pat galimybę priverstinai areštuoti tokias bendroves, rašoma asociacijos laiške. Jame primenama, kad, pasak "Roskomnadzor", Facebook, Google ir Twitter riboja prieigą prie medžiagos iš maždaug 20 Rusijos žiniasklaidos priemonių, tarp jų RIA Novosti, RT, Sputnik ir Rossija 1.

  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
  © Sputnik
  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse

  Dar šia tema

  "Blogiausia sovietmečio praktika": žurnalistai apie "Baltnews" blokavimą
  Tegai:
  Facebook, Baltnews

  Svarbiausios temos