13:32 2021 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1161)

  Karantinas Lietuvoje įvestas nuo lapkričio 7 dienos. Vyriausybė anksčiau dar labiau sugriežtino priemones, siekiant sustabdyti infekcijos plitimą

  VILNIUS, gruodžio 3 — Sputnik. Jei nebus pradėta taikyti pakankamai priemonių COVID-19 epidemijai suvaldyti, mirčių skaičiai tik didės, savo Facebook paskyroje rašo Lietuvos prezidento suburtos Sveikatos ekspertų tarybos narys, matematikas Vaidotas Zemlys-Balevičius.

  Sveikatos ekspertų tarybos narys pridūrė, kad, "Skirtingai nuo naujų atvejų kurių skaičių riboja laboratorijų pajėgumai, mirčių skaičiaus niekas neriboja".

  "Tam kad įsitikintum, kad žmogus mirė nereikia daryti PGR testo. Didesnių nei įprastai mirčių kiekio kito paaiškinimo kaip epidemija nėra", — rašo jis.

  Taip pat Balevičius padėkojo visiems, kurie laikosi apribojimų ir papildomai saugosi, ir pridūrė, kad tik jų dėka situacija nėra prastesnė.

  "O kad situacija bloga parodo tai, kad ką daryti su karantinu žurnalistai klausia manęs. Nors esu ekspertų tarybos narys, bet ekspertų taryba tik teikia rekomendacijas. Kiekviena rekomendacija turi savo kainą, bet deja ekspertų taryba nedisponuoja tokia informacija. Ją turi sprendimų priėmėjai, kurie galėtų ir privalėtų atsakyti kodėl viena ar kita rekomendacija nėra tinkama, kodėl imamasi kitų priemonių ir kokio poveikio iš jų tikimasi", — teigė jis.

  Nuo COVID-19 pandemijos pradžios respublikoje susirgo 67 066 žmonės, šiuo metu serga 39 377, pasveiko 26 836. Mirė 564 pacientai.

  Karantinas Lietuvoje įvestas nuo lapkričio 7 dienos. Vyriausybė anksčiau dar labiau sugriežtino priemones, siekiant sustabdyti infekcijos plitimą.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1161)

  Dar šia tema

  PSO sugriežtino kaukių dėvėjimo gaires
  Įvardyti dokumentai, įrodantys, kad darbuotojas yra pasveikęs nuo COVID-19
  Paaiškėjo, kiek žmonių naudojosi programėle KoronaStopLT
  Tegai:
  karantinas, koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos