21:19 2021 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Savivaldybė pareiškė, kad lėšos turėjo būti pervestos į įmonės, teikiančios sutartyje numatytus rangos darbus, sąskaitą

  VILNIUS, gruodžio 4 — Sputnik. Alytaus savivaldybės administracija sukčiams pervedė daugiau nei 187 tūkstančius eurų, praneša Lietuvos policija.

  Bankinį pavedimą už atliktus rangos darbus savivaldybė atliko dar lapkričio 26 dieną. Kaip paaiškėjo šį trečiadienį, galimai buvo atsiųstas neteisingas sąskaitos numeris. Taigi, sukčiai gavo 187 671 eurą.

  Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą.

  Alytaus savivaldybės administracija pakomentavo įvykį ir pareiškė, kad sieks kuo greičiau išsiaiškinti, kaip ir kokiomis aplinkybėmis buvo gauti dokumentai ir priimtas sprendimas pervesti lėšas į pakeistą vienos įmonės sąskaitą. Neatmetama, kad pateikti dokumentai galėjo būti suklastoti.

  Paaiškėjus, kad lėšos nepasiekė jas turėjusios gauti įmonės, savivaldybė iš karto kreipėsi į banką dėl galimybių sustabdyti lėšų pervedimą ir policijos pareigūnus, prašydamas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo Alytaus meras Nerijus Cesiulis informuotas apie situaciją.

  "Šiandien (gruodžio 3 d. — Sputnik) galima konstatuoti faktą, kad įmonė, kuriai buvo pervesti pinigai už atliktus darbus pagal pateiktą sąskaitą ir patvirtintus aktus, vakar mus informavo, kad visi pateikti dokumentai dėl jos sąskaitos pakeitimo yra suklastoti ir netikri, o lėšų ji nėra gavusi", — pareiškė administracija.

  Užsienio įmonė, laimėjusi savivaldybės skelbtą konkursą ir dirbanti Alytuje, rugpjūčio mėnesį pirmą kartą informavo savivaldybę apie iš tiesų pakeistą banko atsiskaitomąją sąskaitą. Tikėtina, kad tokia informacija pasinaudota ir siekiant apgaulės būdu gruodžio mėnesį užvaldyti už atliktus įmonės darbus gautinas lėšas.

  Tegai:
  Lietuva, sukčiavimas, Alytus

  Svarbiausios temos