22:15 2021 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.2064
 • RUB89.5913
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1112)

  Gydytojui kelia nerimą klausimas, ar Lietuvos valdžia klausysis "antivakserių", kaip kad įsiklausė tų, kas buvo prieš atostogų mokyklose pratęsimą, ar visgi atsižvelgs į medikų patarimus

  VILNIUS, gruodžio 4 — Sputnik. Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų gydytojas, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesorius Vytautas Kasiulevičius pareiškė, jog Jungtinė Karalystė jau pradeda skiepyti savo medikus ir didžiausių rizikos grupių pacientus nuo COVID-19.

  Jis pažymėjo, kad dar prieš mėnesį ragino atvežti vakciną į Lietuvą.

  "Vakcinos pradžioje bus nedaug, todėl rūpinamasi silpniausiais. Ar klausysime antivakserių raudų ar būsime lyderiais, kurie leis pasiskiepyti bent jau savo šalies medikams? Nors daugelis nesutiks, bet realybėje tik šis egzaminas svarbiausias mūsų tautos lyderiams (nueinatiems, esantiems ir ateinantiems) nesibaigiančioje valdžios dalybų karuselėje. Kuo norite būti istorijoje? Gal jau laikas apsispręsti?" — parašė gydytojas savo Facebook paskyroje.

  Kasiulevičius papasakojo, jog lygiai prieš mėnesį visa Europa buvo nusidažiusi raudona spalva, tačiau dėl karantino ir natūralios infekcijos eigos antroji pandemijos banga nuvilnijo iš vakarų į rytus vakarinėje Europos dalyje sukeldama nors ir nedidelį, bet labai reikalingą atokvėpį. Šiuo metu, pasak gydytojo, Lietuva yra ant tos bangos keteros.

  Kad situacija pagerėtų, buvo siūloma pratęsti atostogas mokyklose, tačiau valdžia nepritarė šiam pasiūlymui.

  "Dėl mokyklų. Suprantu, kad mano išdidžiai tautai ir mano valdžiai mokytis iš žydų atrodo niekingas užsiėmimas, bet kadangi Izraelis kažkaip sugeba surinkti ir išanalizuoti duomenis, tai jie dar spalio mėnesį Sveikatos apsaugos ministerijos raporte konstatavo, kad infekcija plinta mokyklose ir dažniausiai besimptomių jos pernešėjų dėka, todėl jie mokymą savo karantino metu perkėlė į nuotolį. Lietuva pasirinko švelnesnį variantą nenorėdama pykdyti jaunų šeimų. Situacija blogėja, bet net ir po mokytojų profesinių sąjungų raginimo valdžia liko kurčia — atotogos bus laiku", — pažymėjo gydytojas.

  Taigi, gydytojui kelia nerimą klausimas, ar Lietuvos valdžia klausysis "antivakserių", kaip kad įsiklausė tų, kas buvo prieš atostogų mokyklose pratęsimą, ar visgi atsižvelgs į medikų patarimus.

  Lietuvoje, naujausiais duomenimis, iš viso nustatyti 69 582 COVID-19 atvejai. Šiuo metu serga 40 926, 27 760 žmonių pasveiko, 590 mirė. Karantinas buvo įvestas respublikoje lapkričio 7 dieną, valdžia jį pratęsė iki gruodžio 17 dienos imtinai.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau kaip 63,9 milijono infekcijos atvejų, daugiau nei 1,4 milijono žmonių mirė.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1112)

  Dar šia tema

  Šalyje — daugiau kaip pustrečio tūkstančio naujų COVID-19 atvejų
  Rusija gavo paraiškų dėl "Sputnik V" vakcinos įsigijimo iš daugiau nei 50 šalių
  Lietuvos sunkiaatletis Haroldas Šulcas mirė nuo COVID-19
  Tegai:
  vakcina, koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos