05:13 2021 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1153)

  Respublikoje nuo lapkričio 7 dienos įvestas karantinas. Neseniai valdžia sugriežtino ribojamąsias priemones, kurios ypač paveikė prekybą

  VILNIUS, gruodžio 4 — Sputnik. Koronaviruso padėtis Lietuvoje ir toliau blogėja. Nors nėra eksponentinio augimo, atvejų skaičius auga kiekvieną savaitę, spaudos konferencijoje sakė laikinai einantis sveikatos apsaugos ministro pareigas Aurelijus Veryga.

  Karantino sąlygos bus peržiūrėtos pirmadienį.

  "O tai reiškia, kad priemonių, kurios taikomos šiuo metu, nebepakanka, viruso plitimas nesustoja. Kitą savaitę COVID-19 valdymo komitete bus iš naujo peržiūrimos karantino sąlygos ir priemonės, bus diskutuojama, kokių naujų priemonių reikėtų ir būtų galima imtis tam, kad atvejų skaičius pradėtų mažėti", — sakė jis.

  Pasak Verygos, pacientų skaičius ligoninėse pamažu didėja, o tai, jo nuomone, natūralu — kuo daugiau užsikrėtusiųjų, tuo daugiau pacientų priimama į gydymo įstaigas. 

  "Tai sukelia ypatingai dideles įtampas regionuose, didelį krūvį ten dirbantiems medikams. Jau ne vieną kartą yra pakartota <...>, kad Lietuva šiuo metu pagal sergamumą yra tarp lyderių Europoje, tikrai norėtųsi, kad mums nereikėtų pasiekti pirmos vietos tik tam, kad visi pradėtume elgtis atsakingiau ir ligos plitimas sustotų", — teigė Veryga.

  Ministras atkreipė dėmesį, kad anksčiau priimti apribojimai nebus sušvelninti.

  Respublikoje nuo lapkričio 7 dienos įvestas karantinas. Neseniai valdžia sugriežtino ribojamąsias priemones, kurios ypač paveikė prekybą.

  Be to, negalima susirinkti į daugiau nei dviejų žmonių grupes, nebent tai tos pačios šeimos nariai.

  Naujausiais duomenimis, Lietuvoje per visą epidemijos laikotarpį nustatyta daugiau kaip 69,5 tūkstančio koronaviruso atvejų, mirė 590 žmonių.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. PSO duomenimis, patvirtintų koronavirusinės infekcijos atvejų skaičius per dieną pasaulyje viršijo 590 tūkstančių, mirė 11 741 žmogus.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1153)

  Dar šia tema

  Dėl situacijos su COVID-19 mokinių žiemos atostogų laiko nuspręsta nekeisti
  Pagal sergamumą koronavirusu Lietuva užima trečiąją vietą Europoje
  Tegai:
  Aurelijus Veryga, koronavirusas, Vilnius

  Svarbiausios temos