14:55 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1428)

  Pažymima, kad iš atnaujinto paveiktų šalių ir regionų sąrašo, kuris įsigalios pirmadienį, gruodžio 7 dieną, išbrauktos Slovakija, Slovėnija, Malta ir Škotija

  VILNIUS, gruodžio 4 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad atnaujino paveiktų šalių sąrašą, jame atsidūrė Lenkija. 

  Pažymima, kad iš atnaujinto paveiktų šalių ir regionų sąrašo, kuris įsigalios pirmadienį, gruodžio 7 dieną, išbrauktos Slovakija, Slovėnija, Malta ir Škotija. 

  "Atsižvelgiant į sergamumą ir kitus rodiklius, šalys yra skirstomos į žaliąją, geltonąją, raudonąją ir pilkąją zonas.  Lietuvai patekus į raudonąją zoną, paveiktomis šalimis laikomos tik pilkojoje zonoje esančios valstybės ir regionai: Šiaurės Airijos regionas, Lenkija, Lichtenšteinas ir Šveicarija, taip pat visos trečiosios šalys. Atvykus iš paveiktų šalių būtina izoliacija arba tyrimas koronavirusui (COVID-19) nustatyti", — teigiama pranešime.

  Pažymima, kad į pilkąją zoną patenka valstybės, kurios nepateikia duomenų Europos ligų prevencijos ir kontrolės centrui (ECDC) arba kuriose per 7 dienas atliekama 300 ir mažiau tyrimų 100 tūkst. gyventojų. 

  Tuo pačiu į šią zoną patenka ir visos trečiosios šalys (ne Europos ekonominės erdvės valstybės), kurios neįtrauktos į Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro žemėlapius.

  Atvykstantys arba per jas keliaujantys asmenys yra laikomi turėjusiais sąlytį ir jiems taikoma 10 dienų izoliacija arba prašoma turėti ne seniau kaip prieš 48 val. iki atvykimo į Lietuvą atliktą COVID-19 testą ir gautą neigiamą atsakymą. 

  Tyrimą galima atlikti ir atvykus į Lietuvą, tačiau izoliacija yra privaloma iki tol, kol bus gautas neigiamas COVID-19 tyrimo rezultatas, tačiau rekomenduojama 10 dienų nuo grįžimo ar atvykimo į Lietuvą apriboti kontaktų skaičių, nesilankyti žmonių susibūrimo vietose.

  Respublikoje nuo lapkričio 7 dienos įvestas karantinas. Neseniai valdžia sugriežtino ribojamąsias priemones, kurios ypač paveikė prekybą.

  Be to, negalima susirinkti į daugiau nei dviejų žmonių grupes, nebent tai tos pačios šeimos nariai.

  Naujausiais duomenimis, Lietuvoje per visą epidemijos laikotarpį nustatyta daugiau kaip 69,5 tūkstančio koronaviruso atvejų, mirė 590 žmonių.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1428)

  Dar šia tema

  Konservai išgelbės lietuvius nuo radiacijos ir koronaviruso
  Ukrainos žiniasklaida pranešė apie pacientų su COVID-19 peštynes dėl deguonies
  Tegai:
  koronavirusas, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM)

  Svarbiausios temos