03:15 2021 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2143
 • RUB91.2538
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1174)

  Mokslininkų teigimu, susidurti su ankstyvu senėjimu gali net ir tie, kurie persirgo lengviausia viruso forma

  VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Koronaviruso infekcijos, net ir lengvos formos, pasekme reikėtų laikyti ankstyvą senėjimą, RIA Novosti pranešė Džordžo Meisono universiteto Sisteminės biologijos mokyklos profesorė Anča Baranova.

  Pasak jos, lapkritį buvo paskelbti gydytojų grupės, kuri tyrinėjo vidutinio ir lengvo laipsnio COVID-19 turinčius žmones, darbo rezultatai.

  "Visi šie sergantieji buvo ambulatoriniai pacientai. Ten buvo keletas hospitalizacijų, tačiau tai vyko ne pagal indikacijas, o todėl, kad tuo metu visi buvo guldomi. Net tarp labai nesunkiai sergančių žmonių 70 proc. turėjo kai kurių vidaus organų patologiją. Tik pagrindinė patologija buvo ne širdies, o daugiausia riebalinė hepatozė (kenčia kepenys) ir kasos audinio riebalinės degeneracijos. Paprastai tokios diagnozės nustatomos sulaukus 60 metų, o COVID-19 sergančiai grupei — jau sulaukus 40 metų", — pasakė ji.

  "Sakyčiau, kad koronavirusas priartina mūsų senatvę. Atima išteklius ir artina senatvę", — pridūrė Baranova.

  Jos nuomone, tokių tyrimų turėtų būti daug, o infekcijos pasekmės turėtų būti labiau ištirtos.

  "Turime pradėti ilgus išrašytų koronaviruso pacientų kohortos tyrimus ir juos išsamiai ištirti: atlikti tyrimus ir daugiau nei vieną kartą stebėti, kas vyksta. Tuo reikia užsiimti. Žinau, kad tokie tyrimai jau prasidėjo", — sakė Baranova.

  Kaip išvengti ankstyvo senėjimo

  Yra du būdai, kaip išvengti ankstyvo senėjimo, kurį sukelia COVID-19. Pokalbyje su "URA.RU" juos atskleidė vyriausioji Čeliabinsko infekcinių ligų specialistė Jekaterina Stenko.

  Angela Merkel
  © Sputnik / Сергей Гунеев

  Pirmas variantas — atlikti kompleksinį gydymą, kuris padeda sumažinti ligos pasekmes.

  Antras — stengtis išvengti užsikrėtimo tiems, kurie dar nėra susidūrę su infekcija.

  "Saugotis nuo infekcijos reikia visais įmanomais būdais, o nuo pasekmių padės tik visiškas gydymas ir rekomendacijų laikymasis", — pasakė gydytoja.

  Šiuo metu Lietuvoje galioja karantinas, jis buvo įvestas lapkričio 7 dieną, ir kol kas planuojama, kad tęsis iki gruodžio 17 dienos. Valdžia sugriežtino ribojamąsias priemones, kurios ypač paveikė prekybą. Negalima buriuotis į daugiau nei dviejų žmonių grupes, išskyrus tos pačios šeimos narius.

  Šeštadienio ryto duomenimis, Lietuvoje bendras patvirtintų atvejų konkretiems žmonėms skaičius siekia jau 72 430. Per praėjusią parą patvirtintų naujų atvejų konkretiems žmonėms skaičius: 2 848. Bendras mirusių nuo koronaviruso asmenų skaičius: 611.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau kaip 65 mln. infekcijos atvejų, daugiau nei 1,5 mln. žmonių mirė.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1174)

  Dar šia tema

  Sudarytas maisto produktų, kurie paspartina atsigavimą po COVID-19, sąrašą
  Paaiškėjo, kokių profesijų atstovams koronavirusas yra ypač pavojingas
  Lietuvoje nuo pandemijos labiau nukentėjo moterys
  Pandemija yra metų žodis pagal "Webster's Dictionary"
  Gydytojas pasiūlė šešioms savaitėms Lietuvoje įvesti nuotolinį mokymą
  Merkel perspėja apie trečiąją koronaviruso bangą
  Tegai:
  mokslininkas, senatvė, koronavirusas

  Svarbiausios temos