19:45 2021 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (395)

  Pasak specialisto, norint gerai išsimiegoti, reikia gerai nugyventi dieną, nes stresas ir pervargimas neleidžia atsipalaiduoti

  VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Norint atsikratyti naktinių košmarų, reikia vengti pervargimo ir streso, tokius patarimus davė interviu leidiniui "Večerniaja Moskva" profesorius, medicinos mokslų daktaras Romanas Buzunovas.

  "Pažiūrėjote naujienas 15 minučių ryte, nebereikia stebėti ir sekti informacijos, neskatinkite streso. Pažiūrėkite pro langą, jei įmanoma, pasivaikščiokite. Reguliari fizinė veikla yra geriausia priemonė nuo streso ir nerimo. Eikite pasivaikščioti, nueikite dešimt tūkstančių žingsnių, pabėgiokite. Nekelkite savo tonuso kofeinu", — pasakė somnologas.

  Pasak gydytojo, "norint gerai išsimiegoti, reikia gerai nugyventi dieną".

  Jis pridūrė, kad košmarai, kuriuos žmonės sapnuoja, skirstomi į dvi kategorijas.

  Gydytojas papasakojo, jog pirmosios kategorijos košmarai — jei žmogus periodiškai sapnuoja įvairius siužetus. Tai yra savotiškas daugialypės terpės situacijų pakartojimas, kai smegenys bando rasti išeitį. Jei situacija išsisprendžia, smegenys prisitaiko ir pamiršta apie tai, kas nutiko.

  Antroji kategorija — tai įkyrūs košmarai. Žmogus reguliariai grįžta prie baugaus sapno ir negali priimti sprendimo, pamiršti ir prisitaikyti, paaiškino profesorius.

  Temos:
  Medicina ir sveikata (395)

  Dar šia tema

  Kardiologas įvardijo pavojingiausias miego pozas
  Nuovargiu pasiskundusi moksleivė miegodama mirė nuo koronaviruso
  Gydytoja papasakojo, ar miegant reikia bijoti priepuolių  
  Tegai:
  sveikata, miegas

  Svarbiausios temos