17:59 2021 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2091
 • RUB92.3842
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak Palangos mero, vos per keturias dienas COVID-19 mokyklose susirgo 9 pedagogai ir darbuotojai bei 3 mokiniai, artimą kontaktą su jais turėjo 182 asmenys

  VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Nuo pirmadienio, gruodžio 7 dienos, iki pat žiemos atostogų (gruodžio 23 dienos imtinai) visi Palangos bei Šventosios moksleiviai, įskaitant ir pradinukus, bus ugdomi nuotoliniu būdu, savo Facebook paskyroje pranešė Palangos meras Šarūnas Vaitkus. 

  Pasak miesto vadovo, toks sprendimas priimtas atsižvelgus į didėjančią susirgimų COVID-19 kreivę mokyklose bei Nacionalinio visuomenės sveikatos centro rekomendacijas. 

  "Suprantu, kad sprendimas visus — ir pačius mažiausius mokinukus — mokyti nuotoliniu būdu sukels nemažai rūpesčių tiek vaikų tėvams, tiek ir pedagogams. Tačiau kito pasirinkimo neturime — jei tenka rinktis, kam — patogumui ar vaikų bei mokytojų sveikatai — teikiame prioritetą, renkamės antrąjį variantą", — aiškina meras.

  Jis atskleidė, kad per keturias dienas COVID-19 mokyklose susirgo 9 pedagogai ir darbuotojai bei 3 mokiniai, artimą kontaktą su jais turėjo 182 asmenys. Pasak Vaitkaus, jei valdžia griežtų priemonių nesiimtume šiandien, tikėtina, kad rytoj situacija taptų dar prastesnė. Jis tikisi, kad tiek mokinių tėvai, tiek pedagogai supras ir pritars, kad "neturime teisės žaisti vaikų bei mokyklų darbuotojų sveikata". 

  Gruodžio 2 dieną Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) paskelbė, kad mokinių žiemos atostogų laiko nusprendė nekeisti, nors Sveikatos apsaugos ministerija bei kiti sveikatos priežiūros specialistai ragino ankstinti Kalėdų atostogas ar net įvesti ugdymo įstaigose šešių savaičių karantiną. ŠMSM pabrėžė, kad švietimo įstaigų pateiktais duomenimis, per visą karantino laikotarpį vidutinis susirgimų skaičius per parą švietimo įstaigose buvo apie 36, įskaitant ir nepedagoginius darbuotojus, tai sudarydavo apie 2,4 proc. susirgimų nuo bendro susirgusiųjų Lietuvoje skaičiaus.

  Aurelijus Veryga anksčiau paskelbė, kad kitą savaitę Vyriausybei bus pateiktas siūlymas įvesti nuotolinį ugdymą visoje šalyje, o karantiną pratęsti iki gruodžio 31 dienos.

  Šeštadienio ryto duomenimis, Lietuvoje bendras patvirtintų atvejų konkretiems žmonėms skaičius siekia jau 72 430. Per praėjusią parą patvirtintų naujų atvejų konkretiems žmonėms skaičius: 2 848. Bendras mirusių nuo koronaviruso asmenų skaičius: 611.

  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  © Sputnik
  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje

  Dar šia tema

  Dėl situacijos su COVID-19 mokinių žiemos atostogų laiko nuspręsta nekeisti
  Per karantiną Lietuvoje visiems vaikams mokyklose privaloma dėvėti kaukes
  Specialistai pataria, kaip ugdyti darželinukus namuose karantino metu
  Tegai:
  karantinas, COVID-19, koronavirusas, Palanga, ugdymo įstaigos, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija

  Svarbiausios temos