22:26 2021 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2101
 • RUB89.0850
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Linksmų Kalėdų! (223)

  Jei pavasario sulauks ir naujoje žemėje prigis nors viena iš penkių eglučių, tai jau bus didelis pasiekimas ir naujos miesto tradicijos formavimosi pradžia, pažymi Vilniaus meras Remigijus Šimašius

  VILNIUS, gruodžio 6 — Sputnik. Gyvas kalėdines eglutes namuose puošiantys vilniečiai šiemet kviečiami pasistengti jas išsaugoti iki pavasario ir pasodinti specialiai kuriamame Kalėdų miške, praneša miesto savivaldybė.

  "Tai gali tapti ir šeimos tradicija, ir edukacija vaikams, ir dovana miestui — kasmet vilniečiai nuperka tūkstančius vazoninių eglučių, kurių gyvavimas baigiasi po Naujųjų metų. Užduotis nėra lengva, bet rezultatas — Kalėdų miškas — atpirks pastangas, todėl kviečiu visus vilniečius pabandyti iki pavasario balkone ar lauke išsaugoti eglutę. O pavasarį ne tik pakviesime jas pasodinti, bet ir padėsime jums tai padaryti", — teigia Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

  Pasak mero, net jei pavasario sulauks ir naujoje žemėje prigis viena iš penkių eglučių, tai jau bus didelis pasiekimas ir naujos miesto tradicijos formavimosi pradžia.

  Kalėdų miško kūrimui numatyta vieta — netoli Verkių rūmų, Verkių regioniniame parke.

  Vilniaus miesto savivaldybė šią akciją planuoja organizuoti kasmet ir tokiu būdu išsaugoti bent dalį Kalėdų šventei vis paaukojamų žaliaskarių. Planuojama, kad eglutes Kalėdų miške bus galima sodinti nuo kovo mėnesio, tačiau viskas priklausys nuo oro sąlygų. 

  Kad vazoninė eglutė arba kėnis sulauktų pavasario, rekomenduojama ją nuolat laistyti, kol papuošta eglutė bus namuose. Eglutę nupuošus, būtina ją perkelti į atvirą balkoną arba lauką, ir jei nėra minusinės temperatūros — laistyti keletą kartų per mėnesį. Užėjus šalčiams, laistyti nereikia.

  Temos:
  Linksmų Kalėdų! (223)

  Dar šia tema

  Melanija Tramp paskutinį kartą prieš Kalėdas puošė Baltuosius rūmus
  To nebuvo 70 metų: Elžbieta II ir princas Filipas paskelbė apie savo Kalėdų planus
  Šiemet laikinų darbų pasiūla kalėdiniu laikotarpiu daug mažesnė nei ankstesniais metais
  Tegai:
  Vilnius, Remigijus Šimašius, Kalėdų eglė, Kalėdų eglutė, Kalėdos

  Svarbiausios temos