20:21 2021 Sausio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2143
 • RUB91.2538
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Už karantino sąlygų nepaisymą numatyta griežta administracinė atsakomybė: baudos fiziniams asmenims siekia iki 1 500 Eur, o juridiniams — iki 6 000 Eur

  VILNIUS, gruodžio 7 — Sputnik. Kauno mieste vykstančių mobilių ūkininkų turgelių prekeiviai ir lankytojai jau sulaukė įspėjimų bei nuobaudų, rašoma Kauno savivaldybės pranešime.

  Karantinas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Pabrėžiama, jog jei tai nepadės, miestas bus priverstas imtis radikalių sprendimų.

  "Turime keletą karštų taškų, kur tiek prekeiviams, tiek ir apsipirkti atvykstantiems gyventojams dar sunku priprasti, jog karantino metu privaloma dėvėti kaukes, išlaikyti saugius atstumus tarp žmonių. Per pasitarimus Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai vis dažniau akcentuoja būtent turgelius, kur didelė dalis lankytojų — rizikos grupei priskiriami vyresnio amžiaus asmenys", — teigė Kauno savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro vadovas Paulius Keras.

  Jo teigimu, ūkininkų turgelių organizatoriai informuoti, jog privalo sudrausminti prekybininkus, kurie nedėvėdami kaukių ar jas naudodami netinkamai, ne tik rodo blogą pavyzdį, bet ir pažeidžia pagrindinės karantino taisykles.

  Per pastarąsias kelias savaites karantino taisyklių pažeidimai fiksuoti prie prekybos centrų "Savas", "Molas", Žemaičių plente prie parduotuvės "Iki" bei netoli Kauno pilies savaitgaliais vykstančiame turgelyje. Dešimtims kauniečių už apsauginių kaukių nedėvėjimą buvo duoti įspėjimai, tačiau dalis neišvengė ir administracinių nuobaudų.

  Už karantino sąlygų nepaisymą numatyta griežta administracinė atsakomybė: baudos fiziniams asmenims siekia iki 1 500 Eur, o juridiniams — iki 6 000 Eur.

  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  © Sputnik
  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje

  Dar šia tema

  Karantino metu lietuviai rečiau lankosi prekybos centruose ir kituose miestuose
  Karantino laikotarpiu galima sustabdyti metinių e. vinječių galiojimą
  Latviai rado būdą keliauti pas kaimynus nesilaikant privalomo karantino
  Tegai:
  baudos, karantinas, ūkininkai, Kaunas

  Svarbiausios temos