00:29 2021 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2132
 • RUB89.4400
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Registruoto nedarbo lygis Lietuvoje auga, tačiau darbo rinkos padėtis šiuo metu geresnė nei pavasarį. Tai rodo pirmadienį paskelbti naujausi Užimtumo tarnybos duomenys

  VILNIUS, gruodžio 7 — Sputnik. Gruodžio pradžioje šalyje buvo 266,6 tūkst. darbo neturinčių asmenų — jie sudarė 15,5 proc. visų šalies darbingo amžiaus gyventojų, praneša Užimtumo tarnyba.

  Palyginti su pernai metų tuo pačiu laikotarpiu, šis rodiklis išaugo 7,1 proc. 

  Lapkričio 7-ąją paskelbto antro karantino pasekmės darbo rinkoje kol kas nėra fiksuojamos. Ir besikreipiančių į Užimtumo tarnybą darbo neturinčių asmenų (25,5 tūkst.), ir laisvų darbo vietų (29,4 tūkst.) lapkritį registruota panašiai kaip birželį, kai buvo atitinkamai 28 tūkst. ir 27,1 tūkst.

  "Baigiantis pirmajam tris mėnesius trukusiam karantinui, įmonės jau buvo įvertinusios susiklosčiusią situaciją, darbo funkcijas, gamybos ar paslaugų apimtis, pertvarkiusios veiklos procesus ir pradėjusios veikti naujoje realybėje. Galima sakyti, įveikta šoko terapija, ir įmonės transformavosi", — sakė Užimtumo tarnybos duomenų analitikė Jurgita Zemblytė.

  Pasak jos, įtakos turi ir tai, kad antras karantinas iki šiol buvo palyginti švelnesnis, iš karto įsijungė anksčiau sukurti valstybės finansinės paramos mechanizmai.

  Užimtumo tarnyba spalį ir lapkritį fiksavo darbo rinkos stabilizavimosi požymius. Nuosekliai mažėja per mėnesį besikreipiančių naujų klientų skaičius. Palyginti su rugsėju, kai darbo neturinčių asmenų dalis išaugo iki 36,9 tūkst., vėliau kas mėnesį naujų darbo neturinčių asmenų buvo vidutiniškai 17 proc. mažiau. Lapkritį į klientų aptarnavimo skyrius kreipėsi 25,5 tūkst. darbo ieškančių žmonių — 5,6 tūkst. arba 18 proc. mažiau nei spalį.

  Tuo tarpu sunkumai toliau slegia kelionių agentūras, viešojo maitinimo, viešbučių verslą. Kiti per pandemiją klesti — siuntų pristatytojai, maisto užsakymo platformos ir pan. Daugiausia darbo pasiūlymų lapkričio mėnesį registruota krovikams, sunkiasvorių sunkvežimių ir krovininių transporto priemonių vairuotojams, valytojams, pardavėjams, pakuotojams, lengvųjų automobilių, furgonų, taksi vairuotojams, siuvėjams, reklamos ir rinkodaros specialistams.

  Lapkritį tarpininkaujant Užimtumo tarnybos specialistams užimtumas suteiktas 30,6 tūkst. darbo neturinčių asmenų, t. y. 14,3 tūkst. (31,9 proc.) mažiau, palyginti su spaliu.

  Dar šia tema

  Koronavirusas į Baltijos šalis grąžins minias bedarbių
  Lietuvoje beveik kas penktas registruotas bedarbis — jaunuolis
  Ekonomistas paaiškino "didžiulio naujų bedarbių antplūdžio" Lietuvoje priežastis
  Tegai:
  nedarbas, Užimtumo tarnyba

  Svarbiausios temos