09:15 2021 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Epidemiologinė padėtis šalyje negerėja, todėl valdžiai teko imtis griežtesnių karantino ribojimų

  VILNIUS, gruodžio 7 — Sputnik. Lietuvoje nuo trečiadienio bus griežtinami karantino ribojimai, pats karantinas bus pratęstas iki gruodžio 31 dienos vidurnakčio. Tokį sprendimą ministrų kabinetas priėmė pirmadienį. 

  Vilnius, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Nuo šio trečiadienio draudžiami didesni nei dviejų šeimų ar dviejų namų ūkių kontaktai, išskyrus atvejus, kai tai yra neišvengiama, nes reikia suteikti pagalbą ar prižiūrėti savimi negalinčius pasirūpinti asmenis. Taip pat draudžiamos asmeninės šventės, kuriose dalyvautų daugiau nei dvi šeimos, kurių bendras skaičius ne daugiau nei 10 asmenų.

  Privačiose ir valstybinėse įmonėse nuo šio trečiadienio darbas turi būti organizuojamas ir klientai aptarnaujami nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, kai darbą būtina atlikti darbo vietoje.

  Taip pat nutarta didinti prekybos vietose vienam pirkėjui tenkantį plotą iki 15 kv. m., jei bendras prekybos plotas yra 10 tūkst. kv. m. arba mažesnis. Jei prekybos plotas didesnis nei 10 tūkst. kv. m., vienam pirkėjui turi tekti 30 kv. m. plotas. Parduotuvėse rekomenduojama didinti veikiančių kasų skaičių, kad eilėse prie kasų nestovėtų daugiau nei 5 asmenys.

  Šalia parduotuvių, prekybos centrų, turgaviečių ir kitų viešų prekybos vietų esančiose automobilių stovėjimo aikštelėse leidžiama užpildyti ne daugiau kaip 20 procentų visų transporto priemonėms skirtų stovėjimo vietų, neįskaičiuojant darbuotojams bei neįgaliesiems skirtų transporto priemonių stovėjimo vietų.

  Praeivis
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Taip pat rekomenduojama visose parduotuvėse, prekybos centruose, turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose bei paslaugų teikimo vietose ilginti darbo laiką. Rekomenduojama, kad prekybos vietose lankytųsi vienas šeimos ar namų ūkio atstovas.

  Nustatyta, kad į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigas eitų tie vaikai, kurių tėvai ar globėjai neturi galimybės dirbti nuotoliniu būdu. Jei vaikai negali likti namuose, ugdymas ikimokyklinėse ir priešmokyklinėse įstaigose vykdomas užtikrinant būtinus saugumo reikalavimus.

  Koronaviruso padėtis Lietuvoje

  Imtis griežtesnių karantino ribojimų nutarta dėl vis augančio užsikrėtimų koronavirusų skaičiaus. 

  Pirmadienio ryto duomenimis, šalyje nustatyti 76 036 užsikrėtimo COVID-19 atvejai, liga nusinešė 637 gyvybes. 30 449 žmonės laikomi pasveikusiais. Didžiausias per parą fiksuotas naujų atvejų skaičius viršija 2,8 tūkst. 

  Antrasis visuotinis karantinas Lietuvoje buvo paskelbtas prieš mėnesį.

  Užsikrėtimo COVID-19 rizikos įvertinimas
  © Sputnik
  Užsikrėtimo COVID-19 rizikos įvertinimas

  Dar šia tema

  Didžiosios Britanijos gydytojas teigė, kad koronaviruso sunaikinti neįmanoma
  Britai sukritikavo "užsikrėtusią koronavirusu" eglutę
  Kad koronavirusas neplistų: rekomendacijos religinėms bendruomenėms
  Kauno klinikose pradėta rinkti koronavirusu persirgusiųjų imuninė kraujo plazma

  Svarbiausios temos