21:04 2021 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.2064
 • RUB89.5913
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Nustatyta, jog Alytuje neteisėta mėsos gaminių gamyba buvo vykdoma nesilaikant sanitarinių ir higienos reikalavimų

  VILNIUS, gruodžio 7 — Sputnik. Alytuje sunaikinta beveik 200 kilogramų nesaugios maisto produkcijos, praneša Lietuvos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

  Patikrinus įmonės UAB "Skaistės mėsa" priklausančias sandėliavimo patalpas, nustatyta, kad jose vyksta mėsos gaminių gamyba. Patikrinimo metu rasta įvairių mėsos gaminių, kurių gamybos technologinis procesas nebuvo baigtas (t. y. 47 kg suktinių, 18,47 kg dešrelių ir kt.). Aptikti ir dideli kiekiai prieskonių, gaminiams ženklinti skirtų etikečių. 

  Neteisėta mėsos gaminių gamybos veikla buvo vykdoma antisanitarinėmis sąlygomis, nesilaikant higienos ir sanitarijos reikalavimų. Patalpose trūko švaros ir tvarkos, mėtėsi pašalinių daiktų, neaiškios kilmės skysčių, sienų ir durų paviršiai buvo nešvarūs ir paveikti korozijos. Šaldiklio ir sienų paviršiai dengėsi pelėsiu, šaldytuve, kuriame laikyti mėsos gaminiai, rasta negyvų graužikų.

  Šalutiniai gyvūniniai produktai buvo tvarkomi netinkamai, neįrengta atskira vieta jiems laikyti. Pakavimo medžiagos laikytos netinkamai, jų neapsaugant nuo taršos. Nekontroliuota gamybos patalpų temperatūra. Darbuotojams nebuvo sudaryta galimybių nusiplauti rankų, išplauti naudojamos taros.

  Be to, įmonės vadovas ne tik nebendradarbiavo, bet ir atsisakė pateikti reikiamus dokumentus bei informaciją, taip pat kliudė VMVT darbuotojams patekti į kitas patalpas.

  Rastos žaliavos ir gaminiai buvo užplombuoti, kad neaiškios kilmės produktai nepasiektų vartotojų. Jie bus sunaikinti specializuotoje utilizavimo įmonėje. Įmonei uždrausta vykdyti neteisėtą veiklą, ji bus įtraukta į Nepatikimų maisto tvarkymo subjektų sąrašą.

  Šiuo metu tyrimas tęsiamas, bus sprendžiama dėl administracinio poveikio priemonių taikymo.

  Tegai:
  produktai, mėsa, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), Alytus, Lietuva

  Svarbiausios temos