23:07 2021 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Už neteisėtą akcizinių prekių gabenimą pažeidžiant nustatytą tvarką gresia bauda nuo 5 200 iki 6 000 eurų

  VILNIUS, gruodžio 7 — Sputnik. Varėnos rajone pasieniečiai sulaikė du kontrabandinių cigarečių krovinius ir tris juos gabenusius Šalčininkų bei Lazdijų rajonų gyventojus, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

  Šeštadienį VSAT pareigūnai, tarp kurių buvo ir kinologas su tarnybiniu šunimi, miške pastebėjo nuo sienos su Baltarusija pusės einančius du vyrus su nešuliais.

  VSAT pareigūnai nešikus sulaikė. Pamatę tarnybinį šunį šie nebandė nei bėgti, nei priešintis.

  Nustatyta, kad 24-erių ir 37-erių Šalčininkų rajono gyventojai gabeno 2 000 pakelių cigarečių "Fest" su Baltarusijos akcizo ženklais. Abu pažeidėjai valstybės sienos apsaugos zonoje buvo be privalomų pasieniečių leidimų.

  Pradėta administracinė teisena dėl neteisėto akcizinių prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką. Už šį nusižengimą nešikams gresia baudos nuo 5 200 iki 6 000 eurų.

  Dar vieną cigarečių krovinį ir jį gabenusį Lazdijų rajono gyventoją pasieniečiai sulaikė sekmadienį.

  Jie ties Katros kaimu pastebėjo du įtartinus asmenis su nešuliais.

  Nešini kroviniu įtartini vyrai ėjo į Lietuvos gilumą. Pamatę artėjančius pasieniečius nešikai metė krovinį ir mišku spruko į skirtingas puses. 46-erių Lazdijų rajono gyventoją pasieniečiai sulaikė vietoje. Antram nešikui pavyko pasprukti. Bėglio tapatybė nustatinėjama.

  Paaiškėjo, kad vyrai į Lietuvos gilumą gabeno 1 999 pakelius cigarečių "Minsk Capital MS", pažymėtus baltarusiškais akcizo mokesčio ženklais.

  Dėl neteisėto akcizinių prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką pareigūnai ir šįkart pradėjo administracinę teiseną. Už šį nusižengimą nešikui gresia bauda nuo 5 200 iki 6 000 eurų.

  Dar šia tema

  Pasieniečiai sulaikė automobilį ir du krovinius nelegalių cigarečių
  Pasieniečiai sulaikė du kauniečius su 2500 pakelių cigarečių
  Dokumentų patikrai pasienyje bus pasitelktas dirbtinis intelektas 
  Tegai:
  cigarečių kontrabanda, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)

  Svarbiausios temos