14:39 2021 Sausio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Jei koronavirusu sergančio žmogaus būklė leidžia, jis gali būti išleidžiamas tęsti gydymą ambulatoriškai į namus, net jei nėra pasibaigęs izoliacijos laikotarpis

  VILNIUS, gruodžio 8 — Sputnik. Koronavirusu sergančių žmonių, neturinčių galimybės patiems grįžti į namus iš gydymo įstaigų, pervežimu turės pasirūpinti savivaldybės, praneša Sveikatos apsaugos ministerija. 

  Vilnius, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Pagal numatytą tvarką, net jei nėra pasibaigęs izoliavimo laikotarpis, tačiau jei koronavirusu sergančio žmogaus būklė leidžia, jis gali būti išleidžiamas tęsti koronaviruso gydymą ambulatoriškai į namus.

  Toks sprendimas priimamas tuomet, kai po pacientų sveikatos būklės įvertinimo Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje nustatoma, kad nėra reikalingas stacionarinis gydymas arba kai pacientai išrašomi iš ligoninės, nes sveikatos būklė leidžia gydytis namuose ambulatoriškai.

  "Pažymėtina, kad ne visi žmonės turi galimybę grįžti į namus savo ar artimųjų transportu, o viešuoju transportu tokie pacientai važiuoti negali. Todėl nuspręsta, kad jų pervežimu turėtų pasirūpinti savivaldybės", — teigiama SAM pranešime.

  Naujausiais duomenimis, šalyje nustatyta daugiau kaip 76 tūkst. užsikrėtimo COVID-19 atvejų, liga nusinešė 637 gyvybes. Didžiausias per parą fiksuotas naujų atvejų skaičius viršija 2,8 tūkst. 

  Vilnius, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Pastaruoju metu atsirado vis dažniau pranešimų, kad vietinėse ligoninėse lovų skaičius netrukus gali baigtis. Statistikos departamento duomenimis, ligoninėse gydomi 2 133 COVID-19 pacientai, 153 iš jų — reanimacijoje. Šiuo metu užimta apie pusę ligoninių lovų: 8 449 iš 16 559.

  Iš 666 reanimacijos lovų užimta kiek daugiau nei pusė — 391. Iš 618 lovų, kuriose gali būti taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, užimtos yra 245, iš 6 235 lovų su deguonimi užimtos 2 209.

  Visuotinis karantinas pratęstas iki gruodžio 31 dienos vidurnakčio.

  Užsikrėtimo COVID-19 rizikos įvertinimas
  © Sputnik
  Užsikrėtimo COVID-19 rizikos įvertinimas

  Dar šia tema

  Lietuvoje pasiektas naujas COVID-19 atvejų per parą antirekordas
  LSMU Kauno ligoninėje — daugiausia COVID-19 pacientų tarp šalies gydymo įstaigų
  SAM įpareigojo savivaldybes tinkamai pasiruošti gyventojų skiepijimui nuo COVID-19
  Mauricas: Lietuva pagal COVID-19 atvejų vienam gyventojui skaičių gali aplenkti Švediją

  Svarbiausios temos