19:51 2021 Kovo 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Išaugusios apsipirkimo internetu apimtys "Juodojo penktadienio" savaitgalio metu rodo, kad dar didesnė kalėdinės prekybos dalis persikels į internetą ir e. prekybos platformas

  VILNIUS, gruodžio 8 — Sputnik. Per paskutinį lapkričio savaitgalį, kuomet prekybininkai surengia didžiausius sezono išpardavimus, Lietuvos gyventojai pirkdami internetu išleido 56 proc. daugiau ir atliko 19 proc. daugiau mokėjimo operacijų, lyginant su paskutiniuoju spalio savaitgaliu, rodo "Swedbank" duomenys.

  Banko duomenimis, vieno mokėjimo operacija interneto pirkiniams "Juodojo penktadienio" savaitgalį sudarė vidutiniškai apie 30,6 eurų ir buvo apie 31 proc. didesnė nei spalio pabaigoje, lietuviškose e. parduotuvėse apsipirkimų dalis padidėjo iki 28 proc. Šalies gyventojai taip pat aktyviai naudojosi Liuksemburgo, Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Airijos elektroninių prekyviečių pasiūlymais

  Pasak jo, išaugusios apsipirkimo internetu apimtys "Juodojo penktadienio" savaitgalio metu indikuoja, kad šiais metais dar didesnė kalėdinės prekybos dalis persikels į internetą ir e. prekybos platformas. 

  Pasak "Swedbank" Privačių klientų tarnybos vadovas Pavel Ladziato, prognozuojama, kad šių metų kalėdinė prekyba internetu bus rekordiškai aktyvi. 

  "Uždraudus šventinių mugių ir kalėdinių miestelių veiklą, nebus jokių šventinių susibūrimų, sezoninių prekyviečių, nevyks prekyba miestų aikštėse. Be to, dėl neslūgstančio Covid-19 susirgimų skaičiaus lankytojų srautas prekybos centruose ir parduotuvėse taip pat bus mažesnis. Tad prekybininkai sieks išnaudoti prekybos internetu galimybes", — komentuoja Ladziato. 

  "Swedbank" duomenimis, paskutinį lapkričio savaitgalį (lapkričio 27–29 d.) šalies gyventojai kortelėmis interneto parduotuvėse ir e. prekybos platformose iš viso įvairių pirkinių įsigijo už 8.7 mln. eurų. Per devynis šių metų mėnesius, palyginti su atitinkamu praėjusių metų laikotarpiu, šalies gyventojų apsipirkimas internetu padidėjo 21 proc. 

  Dar šia tema

  Nauji apribojimai: kalėdinės mugės nevyks, sumažės prekybos centrų akcijų
  Vilniečiai kviečiami išsaugoti eglutes iki pavasario ir pasodinti Kalėdų mišką
  Kaip neišleisti daug pinigų Kalėdoms ir neprarasti šventės
  Tegai:
  internetas, Lietuva

  Svarbiausios temos