09:07 2021 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (213)

  Pasak Verygos, viskas priklausys nuo to, kada ir kokiu kiekiu bus pristatytos vakcinos. Dabar perkami švirkštai skiepams

  VILNIUS, gruodžio 8 — Sputnik. Lietuvoje vakcinacija nuo koronaviruso gali prasidėti kitų metų vasarį ar kovą, spaudos konferencijoje sakė laikinai einantis sveikatos apsaugos ministro pareigas Aurelijus Veryga.

  Anot jo, šiuo metu tiksliai pasakyti, kada bus galima pradėti visuotinę vakcinaciją, neįmanoma. Viskas priklausys nuo to, kada ir kokiais kiekiais bus gautos vakcinos. Tačiau galima tikėtis, kad gyventojų skiepijimas gali prasidėti kitų metų vasarį ar kovą.

  "Taip, tikrai. Bet su viena sąlyga — jei vakcinos atkeliaus", — sakė jis.

  Veryga teigė, kad visų gyventojų skiepijimas bus organizuojamas pas bendrosios praktikos gydytojus, tačiau pabrėžė, kad skiepijimui reikalingi švirkštai vis dar perkami. Planuojama, kad pirkimas bus baigtas ir pristatytas sausio mėnesį.

  Veryga taip pat teigė, kad buvo nupirkti du ypač žemos temperatūros šaldikliai. Pasak Ekstremalių sveikatai situacijų centro, jie į Lietuvą turėtų atvykti iki sausio 6 dienos.

  Jei vakcinos bus pristatytos anksčiau nei šaldikliai, Santaros klinika jas laikys savo šaldytuvuose, sakė Veryga.

  Jis taip pat pabrėžė, kad pirmiausia bus paskiepyti gydytojai, slaugytojai, rizikos grupės asmenys, o paskui visi kiti gyventojai.

  Lietuva vakcinas perka kartu su kitomis ES šalimis. Preliminarios sutartys pasirašytos su šešiomis farmacijos įmonėmis, kurios baigia klinikinius tyrimus ir kurios artimiausiais mėnesiais gali pateikti savo vakcinas registruoti.

  Nuo pandemijos pradžios šalyje patvirtintų atvejų skaičius pasiekė daugiau nei 77 tūkstančius, mirė daugiau nei 670 žmonių.

  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  © Sputnik
  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos

   

  Temos:
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (213)

  Dar šia tema

  Didžioji Britanija patvirtino koronaviruso vakciną
  Rusija gavo paraiškų dėl "Sputnik V" vakcinos įsigijimo iš daugiau nei 50 šalių
  Atskleista Rusijos vakcinos nuo COVID-19 nedidelės kainos priežastis
  Tegai:
  skiepai, koronavirusas

  Svarbiausios temos