16:11 2021 Sausio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  VSAZ išliks prie dalies pasienyje su Rusija esančių tiltų ar viadukų, kur nusikalstamumo per valstybės sieną rizika tebevertinama kaip aukšta, bei pasienio vandenyse

  VILNIUS, gruodžio 8 — Sputnik. Prie sienos su Rusija daug kur neliks valstybės sienos apsaugos zonos, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba. 

  Nuo sausio 1 dienos Lietuvos pasienyje su Rusijos Kaliningrado sritimi, kur valstybės siena eina Nemuno, Širvintos ir Šešupės upėmis, bei ten, kur yra įdiegtos stebėjimo sistemos, sausumos dalyje naikinama valstybės sienos apsaugos zona (VSAZ).

  "VSAT manymu, toks sprendimas ne tik sumažins administracinę naštą, bet ir panaikins suvaržymus teisėtai fizinių ir juridinių asmenų veiklai, sudarys papildomas sąlygas rekreacinei ir ūkinei veiklai, turizmo plėtrai", — rašoma pranešime.

  Sienos apsaugos zonos ribos 2007 metų pasienyje su Rusija buvo nustatytos siekiant stiprinti Europos Sąjungos išorės sienos apsaugą. Į šią zoną pateko vietovės, kuriose fiksuota padidinta valstybės sienos pažeidimų ir kontrabandos gabenimo rizika. Patekti į VSAZ norintys asmenys privalėjo iš anksto gauti nemokamą pasieniečių leidimą.

  Информация на дереве: Зона охраны государственной границы
  Valstybės sienos apsaugos zona su Rusija

  Lietuvos ir Rusijos pasienyje įdiegus modernias stebėjimo sistemas, kitas technines ir organizacines priemones, VSAT šiuo metu yra pajėgi tinkamai užtikrinti šio sienos ruožo ir aplinkinių teritorijų stebėjimą bei kontrolę, tad atsisakoma VSAZ ir joje numatytų suvaržymų fiziniams bei juridiniams asmenims.

  VSAZ ir toliau išliks prie dalies pasienyje su Rusija esančių tiltų ar viadukų, kur nusikalstamumo per valstybės sieną rizika tebevertinama kaip aukšta, bei pasienio vandenyse, kur valstybės sienos stebėjimas sudėtingas. 

  VSAZ išlieka ir toliau bus žymima prie Vištyčio ežero, taip siekiant išvengti netyčinio valstybės sienos kirtimo dėl neatsargumo šiame vandens telkinyje.

  Taip pat VSAZ ir toliau liks nužymėta daugelyje vietovių Lietuvos bei Baltarusijos pasienyje. Čia zonos ribos bus nežymiai pakoreguotos vienur jas išplečiant, kitur — siaurinant.

  Dar šia tema

  Iš Baltarusijos į Lietuvą negali patekti daugiau nei tūkstantis sunkvežimių
  VSAT pareigūnai sulaikė du neteisėtų cigarečių krovinius ir tris kontrabandininkus
  Tegai:
  Valstybės sienos apsaugos zona (VSAZ), Lietuva, Rusija

  Svarbiausios temos