23:19 2021 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Iš viso nupirkta beveik 245 tūkst. keturvalentės gripo vakcinos dozių, tai 45 proc. daugiau nei praėjusiais metais

  VILNIUS, gruodžio 8 — Sputnik. ​Šią savaitę į Lietuvą atkeliavo trečioji ir paskutinė šio sezono gripo vakcinos siunta — 37 tūkst. dozių, praneša Valstybinė ligonių kasa (VLK).

  Siuntą jau pradėta dalinti šalies gydymo įstaigoms. Manoma, kad jau antroje savaitės pusėje pacientai galės kreiptis dėl galimybės pasiskiepyti. 

  Priminta, kad pirmoji gripo skiepų siunta — 108 tūkst. dozių — į šalį atkeliavusi dar rugsėjo pabaigoje, antroji — 100 tūkst. dozių — lapkričio pradžioje.

  VLK iš viso nupirko beveik 245 tūkst. keturvalentės gripo vakcinos dozių, tai 45 proc. daugiau nei praėjusiais metais. Tam iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo prireikė daugiau nei 2,3 mln. eurų. Nupirktą vakciną nuo gripo iš viso gavo daugiau nei 500 gydymo įstaigų.

  Specialistai primena, kad PSDF lėšomis apmokama gripo vakcina skirta tiems asmenims, kurie turi teisę būti skiepijami nemokamai.

  Šiuo metu Lietuvoje nemokamai nuo gripo skiepijami vyresni nei 65 metų žmonės ir bet kurio amžiaus sergantieji lėtinėmis ligomis, nėščios moterys, taip pat gyvenantieji globos ir slaugos įstaigose bei medicinos darbuotojai, kuriems tikimybė užsikrėsti gripu ypač padidėja bendraujant su sergančiais žmonėmis. Taip pat šiemet vakcinavimo prioritetas teikiamas medicinos darbuotojams.

  Dar šia tema

  Antroji gripo vakcinos siunta jau pristatyta į Lietuvą
  SAM įpareigojo savivaldybes tinkamai pasiruošti gyventojų skiepijimui nuo COVID-19
  Tegai:
  gripas, vakcina, Valstybinė ligonių kasa (VLK), Lietuva

  Svarbiausios temos