09:06 2021 Kovo 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Vienintelio šalyje COVID-19 paveikto audinių ūkio veikla yra apribota, draudžiamas gyvūnų išvežimas, ribojamas asmenų patekimas į ūkį

  VILNIUS, gruodžio 8 — Sputnik. Naujausiais duomenimis, naujų COVID-19 ligos atvejų Lietuvos audinių ūkiuose nenustatyta, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

  Pranešama, kad situacija COVID-19 židiniu tapusiame Jonavos r. audinių ūkyje kontroliuojama, šiuo metu audinių gaišimas yra sumažėjęs, todėl ūkyje tęsiamas žvėrelių migdymas kailiams.

  Audinės, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Андрей Александров

  Jonavos r. ūkyje, kuriame laikomi įmonėms UAB "Danmink" ir AB "Vilkijos ūkis" priklausantys audinės, nuo lapkričio 23 dienos nugaišo ir nugaišinta dėl ligos per 3,5 tūkst. audinių, o užmigdytos kailiams — apie 10 tūkst. audinių iš 59 tūkst. laikytų. 

  Pranešama, kad kiekvieną savaitę ligai stebėti iš ūkio atrenkama po 10 gaišusių audinių mėginių COVID-19 tyrimams. Ištyrus praėjusios savaitės audinių mėginius, COVID-19 juose vis dar nustatomas. Vakar, gruodžio 7 d., iš ūkio paimti nauji mėginiai pristatyti į Nacionalinį maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutą, šių tyrimų rezultatų dar laukiama.

  Vienintelio šiuo metu šalyje SARS-CoV-2 viruso paveikto audinių ūkio veikla trečią savaitę yra apribota: draudžiamas bet koks gyvūnų, pašarų ar kitų gyvūninių produktų išvežimas, ribojamas asmenų patekimas į ūkį. 

  VMVT taip pat praneša, kad kituose kailinių žvėrelių ūkiuose Lietuvoje kas savaitę vykdant gyvūnų gaišimų analizę nei padidėjusio sergamumo, nei padidėjusio gaišimo nenustatyta. 

  Naujausi mėginiai tyrimams, siekiant patvirtinti arba paneigti kilusius įtarimus, kai COVID-19 liga užsikrėtė ūkiuose dirbantys asmenys, pirmosiomis gruodžio mėn. dienomis atrinkti ir iš Panevėžio (5 mėginiai) bei Radviliškio (5) rajonuose esančių audinių ūkių, šių mėginių tyrimų rezultatai — neigiami.

  Audinių augintojai įpareigoti atidžiai stebėti auginamų žvėrelių ir ūkių darbuotojų sveikatos būklę, o apie atsiradusius ligos įtarimus nedelsiant pranešti VMVT. 

  Gruodžio 2 dieną Jonavos rajone paskelbta savivaldybės lygio ekstremalioji situacija, siekiant suvaldyti koronaviruso protrūkį audinių ūkyje. Liepos pabaigoje paaiškėjo, kad COVID-19 buvo aptiktas pas vieną iš ūkio darbuotojų, keli kiti darbuotojai taip pat užsikrėtė šia infekcija. Rajono administracija pranešė, kad infekcijos plitimo "Danmink" įmonėje nepavyko sustabdyti. Manoma, kad gyvūnai galėjo užsikrėsti nuo personalo. Taip pat buvo pranešta, kad Jonavos krašto ūkyje teks sunaikinti apie 40 tūkst. audinių.

  Dar šia tema

  SAM įpareigojo savivaldybes tinkamai pasiruošti gyventojų skiepijimui nuo COVID-19
  "Namų areštas": Vilniuje vyko "flešmobas" prieš COVID-19 apribojimus
  Paaiškėjo, kada Lietuvoje gali prasidėti skiepijimas nuo COVID-19 

  Svarbiausios temos