16:20 2021 Sausio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Konkursui buvo pateiktos 36 paraiškos, komisija išrinko 23 narius. Į pirmą posėdį komisijos nariai susirinks trečiadienį

  VILNIUS, gruodžio 8 — Sputnik. Laikinai einantis švietimo, mokslo ir sporto ministro pareigas Algirdas Monkevičius patvirtino Tautinių mažumų komisiją, praneša Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. 

  Į naują komisiją konkurso būdu išrinkti mokytojai, dirbantys mokyklose tautinės mažumos kalba, mokyklų vadovai, mokslininkai, savivaldybių švietimo padalinių, nevyriausybinių organizacijų, asociacijų, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos, Tautinių mažumų bendrijų tarybos atstovai.

  Vaikai, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  "Laukia svarbus darbas — surasti ir pasiūlyti sprendimus, mažinančius mokinių, kurie priklauso tautinėms mažumoms, pasiekimų atotrūkius, plėstų jų dalyvavimą neformaliojo vaikų švietimo veiklose", — sakė Algirdas Monkevičius, laikinai einantis švietimo, mokslo ir sporto ministro pareigas.

  Konkursui buvo pateiktos 36 paraiškos, komisija išrinko 23 narius. Kandidatus galėjo siūlyti organizacijos, jie galėjo siūlytis ir patys. Kandidatams keltas nepriekaištingos reputacijos reikalavimas, jie turėjo būti tautinių mažumų formalaus ar neformalaus švietimo bendruomenės nariai, mokslininkai, taip pat darbuotojai, turintys ne mažesnę kaip 2 metų patirtį tautinių mažumų švietimo srityje, tautinių mažumų jaunimo organizacijų, savivaldybių atstovai. Komisijos nariai savo pareigas atliks visuomeniniais pagrindais.

  Pagrindinis šios komisijos darbas — teikti pasiūlymus dėl tautinių mažumų švietimo politikos formavimo ir įgyvendinimo ir atlikti pernai lapkritį Varšuvoje pasirašytos deklaracijos dėl lenkų tautinės mažumos Lietuvoje ir lietuvių tautinės mažumos Lenkijoje švietimo įgyvendinimo plano stebėseną.

  Į pirmą posėdį, kuris vyks nuotoliniu būdu, komisijos nariai susirinks trečiadienį.

  Dar šia tema

  Lietuvoje padaugėjo abiturientų, norinčių laikyti rusų kalbos egzaminą
  Prezidentas patvirtino Ministrų kabineto sudėtį
  "Vyriausybė ateina ne kažkokių revoliucijų daryti": Šimonytė pristatė Seime programą
  Tegai:
  tautinės mažumos, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija

  Svarbiausios temos