14:30 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1428)

  Naujieji ministrai ketina peržiūrėti kadenciją baigiančios Vyriausybės paruoštą biudžetą ir svarstyti naujas kovos su COVID-19 pandemija priemones

  VILNIUS, gruodžio 10 — Sputnik. Paskirtoji premjerė Ingrida Šimonytė ketvirtadienį pranešė, kad naujoji Vyriausybė, jei bus pritarta jos programai, pradės darbą jau šį savaitgalį.

  "Tikrai visi ministrai yra pasirengę dirbti, kadangi turime mažai laiko grąžinti biudžetą į Seimą kitą savaitę. Tai reiškia, kad daug dienų neturime ir teks dirbti savaitgalį vienaip ar kitaip. Ir jeigu matytųsi — o aš tokios tikimybės neatmečiau vakar, neatmetu ir šiandien — kad reikalingas Vyriausybės posėdis sprendimams priimti, jis būtų savaitgalį organizuojamas", — sakė Šimonytė.

  Apie naujus apribojimus

  Kalbėdama apie tai, kokius naujus suvaržymus dėl COVID-19 plitimo galėtų diskutuoti naujoji Vyriausybė, Šimonytė pažymėjo, kad tai priklausys nuo ekspertų rekomendacijų. Be to, ji pabrėžė, kad dėl kovos su pandemija priemonių griežtinimo sutaria visi valdančiosios koalicijos lyderiai.

  "Nemačiau nė vieno lyderio, kuris nesupranta, kad situacija yra labai sudėtinga, tačiau manau, kad lygiai taip pat kaip ir aš, nė vienas nesiima iš kepurės siūlyti apribojimų, kadangi, visų pirma, mes turime remtis mokslo žmonėmis, ekspertais", — komentavo Šimonytė.

  Ji taip pat pažymėjo, kad yra pasirengusi prisiimti atsakomybę už Vyriausybės veiksmus, įskaitant karantino griežtinimą.

  "Apribojimai nemalonūs gali būti, sujaukiantys žmonių planus, bet tai nėra baisu. Baisu yra, kada tavo artimasis miršta, nesulaukęs pagalbos, arba dėl covido, arba dėl kažkokių komplikacijų, ligų, kurias turėjo. Tai iš tikrųjų yra baisu. Aš sakiau ir sakysiu tą patį — jeigu reikia prisiimti atsakomybę, aš prisiimsiu tą atsakomybę", — aiškino paskirtoji premjerė.

  Paskirtoji ministrė pirmininkė teigė, kad naujajai Vyriausybei teks svarstyti ne tik naujus apribojimus, bet ir spręsti medikams, gydantiems COVID-19 ligonius, kylančias problemas. 

  Šimonytė pažadėjo skiepytis

  Paklausta apie skiepijimą nuo COVID-19, Šimonytė neslėpė ketinanti viena pirmųjų skiepytis, tačiau pažymėjo, kad padarys tai siekdama parodyti skiepų svarbą.

  "Taip, aš ketinu tą daryti. Nenorėčiau, kad tai būtų suprasta kaip privilegija, nes jokių privilegijų man gyvenime nereikėjo ir privilegijos skiepytis nereikėtų. Bet jeigu žmonės, kurie yra visuomenei žinomi, ir tai ne tik aš, o, tarkime, ir kiti žmonės, kurių žodis yra girdimas, vadinamieji "influenceriai" ar meno, mokslo žmonės, žymūs medikai sutiktų tokią bangą sukelti, tai aš manau, kad tai būtų tikrai labai gerai", — sakė Šimonytė.

  Ji taip pat pažymėjo, kad skiepysis naująja vakcina nuo COVID-19 dar ir dėl to, kad įrodytų, jog pasitiki institucijų sprendimais, kurie yra susiję su šios priemonės registracija.

  Lietuvoje per pastarąją parą nustatyta dar 3 330 COVID-19 atvejų, nuo ligos mirė dar 31 asmuo.

  Dabar bendras patvirtintų atvejų konkretiems žmonėms skaičius siekia 83 883. Bendras mirusių nuo koronaviruso asmenų skaičius yra 735. Pakartotinis karantinas buvo įvestas nuo lapkričio 7 dienos trims savaitėms, tačiau dabar valdžia jį pratęsė iki gruodžio 31 dienos. Nemažai apribojimų turėjo įtakos prekybai ir asmeniniams žmonių kontaktams. Draudžiama bendrauti tarp daugiau nei dviejų šeimų ir (arba) namų ūkių. Mokiniams, besimokantiems pagal pradinio ugdymo programą, mokinių atostogos skelbiamos nuo gruodžio 14 dienos iki 2021 metų sausio 3 dienos.

  Daugiau apie šalyje galiojančius apribojimus žiūrėkite čia. 

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1428)

  Dar šia tema

  Antikorupcijos komisija vykdys kontrolę dėl kovai su COVID-19 skirtų lėšų panaudojimo
  Rekomendacijos dėl COVID-19: venkite prekybos vietų, draudžiama nuomoti patalpas šventėms
  Tegai:
  COVID-19, vyriausybė, Ingrida Šimonytė

  Svarbiausios temos