20:24 2021 Kovo 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Išskirtiniais atvejais gali būti leidžiama kirsti sieną norint išvykti iš šalies. Sprendimas įsigalios po dešimties dienų nuo oficialaus paskelbimo

  VILNIUS, gruodžio 10 — Sputnik. Baltarusijos valdžia kovodama su koronaviruso pandemija nusprendė laikinai sustabdyti piliečių išvykimą per antžeminius patikros punktus, rašoma Baltarusijos vyriausybės nurodyme.

  Visų pirma kalbama apie upių, geležinkelių ir kelių patikrinimo punktus.

  Draudimas išvykti iš šalies taip pat taikomas užsieniečiams, turintiems leidimą nuolat ar laikinai gyventi Baltarusijos teritorijoje.

  Sieną kirsti norint palikti šalį išimtiniais atvejais gali būti leista VSK pirmininko ar jo įgalioto pareigūno sprendimu. Jie turėtų būti susiję su ekstremaliomis situacijomis arba siekiant užtikrinti nacionalinius šalies interesus.

  Baltarusiams ir legaliai šalyje gyvenantiems užsieniečiams, kurie buvo saviizoliacijoje, gali būti leista išimtinai išvykti iš Baltarusijos po dešimties dienų nuo saviizoliacijos pabaigos dienos.

  Sprendimas įsigalios po dešimties dienų nuo jo oficialaus paskelbimo.

  Oficialus VSK atstovas Antonas Byčkovskis sakė, kad sprendimas uždaryti valstybės sienas išvykimui netaikomas Rusijos piliečiams, kurie tranzitu keliauja per Baltarusijos teritoriją. Apie tai jis pranešė komentare "Sputnik Baltarusija".

  "Mes neturime tarptautinių sausumos kontrolės punktų su Rusija. Šis sprendimas netaikomas Rusijos Federacijos piliečiams, keliaujantiems tranzitu per Baltarusijos teritoriją", — sakė jis.

  Lapkričio pradžioje Baltarusija ribojo sienos kirtimą užsieniečiams skirtuose patikrinimo punktuose. Šis sprendimas buvo priimtas siekiant kovoti su koronaviruso plitimu. Apribojimai netaikomi Rusijos piliečiams, kurie tranzitu keliavo per Baltarusiją į Rusiją.

  Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka anksčiau pareiškė, kad nereikia uždaryti sienų dėl koronaviruso atsiradimo šalyje, kovo mėnesį jis sienų visame pasaulyje uždarymą pavadino "visiška beprotybe".

  Naujausiais duomenimis, Baltarusijoje nustatyta daugiau kaip 150 tūkstančių koronaviruso atvejų, mirė daugiau nei 1 230 žmonių.

  Tegai:
  pasienis, Lietuva, Baltarusija

  Svarbiausios temos