18:39 2021 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Šalies gyventojai raginami nepamiršti pasirūpinti savo bei artimųjų saugumu, nepalikti daiktų ar vertingo turto po medžiais, elektros oro linijomis

  VILNIUS, gruodžio 10 — Sputnik. Artimiausiomis dienomis sinoptikai prognozuoja, kad gali susidaryti plikledis, praneša Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba savo Facebook paskyroje.

  Vilnius, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  "Šaltokus sausesnius orus keičia drėgnesni, kritulių sulauksime įvairių: sniegą keis lietus, po to vėl drėbs šlapias sniegas, o jį pakeis dulksna", — rašoma pranešime.

  Iš pietų slenkantis ciklonas stumia Lietuvos link kritulių debesis ir šilumą. Pirmiausia šiltesnis oras pasieks aukštesnius atmosferos sluoksnius, o žemės paviršius ir pažemės oras dar išliks šalti. Iš šiltesnių debesų krintantis lietus nespės virsti sniegu, o pasiekęs šaltą žemės paviršių staiga užšals, formuosis plikledis, medžius ir laidus padengs lijundra.

  Sinoptikai įspėjo, kad budrūs turėtų išlikti tiek pėstieji, tiek automobilių vairuotojai.

  Slidu vietomis bus ir dėl privažinėto šlapio sniego. Miškingose vietovėse nuo lijundros ar šlapio sniego apsunkusios medžių šakos gali lūžti, pažeisti elektros perdavimo linijas ir trumpam sutrikdyti elektros tiekimą.

  Taip pat šalies gyventojus įspėjo ir "Energijos skirstymo operatorius" (ESO).

  "Būkite atsargūs, o dingus elektrai, nedelsdami praneškite nemokamu telefonu 1852 arba pasitikrinkite eso.lt/zemelapis, galbūt ESO jau žino apie gedimą", — rašo ESO savo Facebook paskyroje.

  Taip pat gyventojai raginami nepamiršti pasirūpinti savo bei artimųjų saugumu, nepalikti daiktų ar vertingo turto po medžiais, elektros oro linijomis.

  Dar šia tema

  Pasiruoškite 15 laipsnių šalčiui: Lietuvoje sukurtas jutiminės temperatūros žemėlapis
  Vilniui prognozuojamas naujas metinis temperatūros rekordas
  Tegai:
  plikledis, orai, Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba

  Svarbiausios temos