13:46 2021 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Nekontroliuojamas įsitraukimas į kompiuterinius žaidimus įtrauktas į Tarptautinį ligų klasifikatorių, kuris įsigalios 2022 metų sausio 1 dieną

  VILNIUS, gruodžio 12 — Sputnik. Pernelyg didelis įsitraukimas į kompiuterinius žaidimus COVID-19 pandemijos metu gali sukelti psichologinį stresą, RIA Novosti sakė Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) specialistas psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo ir priklausomybės elgesio srityje Vladimiras Pozniakas.

  "PSO pripažįsta, kad milijonams žmonių patinka žaisti kompiuterinius žaidimus ir kad daugeliui vartotojų tai yra sveikas pomėgis. Tačiau per didelis įsitraukimas į šiuos žaidimus gali sukelti funkcinių sutrikimų ir psichologinį stresą daugeliui žaidėjų. Sunkiais laikais, pavyzdžiui, per COVID-19 pandemiją, kai žmonėms tenka likti namuose ir įprasta kasdieninė rutina gerokai sutrinka, lengva įsitraukti į nesveiką elgesį, pavyzdžiui, per daug pasinerti į kompouterinius žaidimus", — sakė Pozniakas.

  Pasak jo, nepaprastai svarbu "išlaikyti pusiausvyrą tarp veiklos internete ir už jo ribų".

  Vilnius, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Pozniakas priminė, kad nekontroliuojamas įsitraukimas į kompiuterinius žaidimus įtrauktas į 11-ąjį pataisytą Tarptautinio ligų klasifikatoriaus (TLK-11) leidimą, kuris įsigalios 2022 metų sausio 1 dieną. Jis pažymėjo, kad ligos įtraukimas į TLK yra sudėtingas procesas, kuriam įtakos turi daugybė tyrimų, o ne žmonių, žaidžiančių kompiuterinius žaidimus, skaičius.

  Be to, COVID-19 parodė neigiamą pernelyg didelės priklausomybės nuo kompiuterinių žaidimų, ypač pasireiškiančios tarp vaikų ir paauglių, poveikį ir šios temos svarbą.

  Dar šia tema

  Neringos gimtadienio proga organizuojamas azartiškas žaidimas visai šeimai
  Baidenas atskleidė žaidimo su šunimi, dėl kurio jam lūžo koja, detales
  Tegai:
  COVID-19, kompiuteriniai žaidimai, kompiuteris, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)

  Svarbiausios temos