10:05 2021 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.2064
 • RUB89.5913
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Linksmų Kalėdų! (223)

  Daugelis žmonių mano, kad vitaminų ar kokių nors tablečių vartojimas gali padidinti jų tonusą ir suteikti jėgų per pandemiją ir šaltus žiemos orus, tačiau specialistės teigimu, yra daug efektyvesnių metodų

  VILNIUS, gruodžio 12 — Sputnik. Pasiekti ramybę ir emocinį stabilumą artėjant Naujųjų metų šventėms įmanoma, nepaisant koronaviruso pandemijos. Kokie metodai gali padėti, interviu Sputnik radijui pasakė šeimos medicinos centro "Pangeja" psichologė Nadežda Riabičkina.

  Daugelis žmonių mano, kad vitaminų ar kokių nors tablečių vartojimas gali padidinti jų tonusą ir suteikti jėgų per pandemiją ir šaltus žiemos orus, tačiau specialistės teigimu, yra daug efektyvesnių metodų. Tačiau specialistė mano, kad daug efektyviau vartoti ne "stebuklingas tabletes", o paprastas psichologines technikas. Viena iš jų — susikurti keletą paprastų kasdienių ritualų, kurie nuramins.

  "Pavyzdžiui, galima gerti žolelių arbatą su levandomis ar ramunėlėmis. Dar ryte, pabudę, galite ką nors suvalgyti ar išgerti, arba nuvalyti dulkes ant tam tikros statulėlės, arba pabūti kokioje nors ramioje, jaukioje vietoje. Šitie maži kasdieniai ritualai šiuo neaiškumo kupinu laikotarpiu suteiks šiokio tokio stabilumo", — patarė psichologė.

  Riabičkina taip pat paaiškino, kad sutelkiant dėmesį į dabartinę dieną atsiranda jėgų antplūdis. Šį efektą galima pasiekti naudojant paprastą kalendorių.

  "Situacija yra tokia chaotiška, nežinoma ir nesuprantama, kad tai kelia nerimą. O kas bus? Ar susitvarkysiu, ar ne? Nesugebėjimas pamatyti aiškų vaizdą dėl esamos situacijos sukelia paniką. Norint to išvengti, rekomenduoju tiesiai kalendoriuje uždaryti kitą dieną ir praėjusią dieną, kad pažvelgtumėte į šią dieną ir sutelktumėte dėmesį į ją. Jūs patys pastebėsite, kad jūsų organizmas atvers savo vidinius išteklius, nes sutelks dėmesį į dabar", — apibendrino psichologė.

  Temos:
  Linksmų Kalėdų! (223)

  Dar šia tema

  Siurrealios Kalėdos: Vilniaus eglės įžiebimo akimirkos
  Alytuje jau kalėdinė dvasia — paskelbtas vaizdo įrašas iš virtualaus eglutės įžiebimo
  Kas mirs — nesulauks Kalėdų: latviams patarta nesusirgti COVID-19
  Tegai:
  sveikata, Kalėdos

  Svarbiausios temos