03:49 2021 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1158)

  Tyrimo programos tikslas buvo ištirti galimybę sumažinti koronaviruso plitimo greitį naudojant burnos priežiūros priemones

  VILNIUS, gruodžio 12 — Sputnik. Dantų pastos, kuriose yra cinko ir alavo, gali koronavirusą neutralizuoti 99,9 %. Bendrovė "Colgate" padarė tokias išvadas atlikusi laboratorinius tyrimus. Rezultatai paskelbti British Dental Journal.

  Tyrimo programos tikslas buvo ištirti galimybę sumažinti koronaviruso plitimo greitį naudojant burnos priežiūros priemones.
  Eksperimentai parodė, kad dantų pasta per dvi minutes gali neutralizuoti virusą 99,9 %. Be to, buvo patvirtintos kito tyrimo išvados, kad burnos skalavimo skystis su cetilpiridinio chloridu šią užduotį įveikia per pusę minutės.

  "Rezultatai rodo, kad tam tikros dantų pastos ir burnos skalavimo skysčiai gali padėti sumažinti SARS-CoV-2, viruso, sukeliančio COVID-19, plitimą laikinai sumažinant viruso kiekį burnoje", — sakoma leidinyje.

  Laboratoriniai rezultatai buvo patvirtinti atliekant klinikinius tyrimus, kuriuose dalyvavo 260 koronaviruso pacientų, kurie naudojo dantų pastą ir burnos skalavimo skysčius.

  Koronaviruso pandemija apėmė beveik visą pasaulį. Užkrėtė apie 69,5 mln. žmonių, iš kurių beveik 1,6 mln. Daugiausia infekcijos atvejų užfiksuota JAV, Indijoje ir Brazilijoje.

  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  © Sputnik
  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos

   

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1158)

  Dar šia tema

  Borisas Džonsonas atsisakė būti pirmasis paskiepytas nuo koronaviruso
  Britai sukritikavo "užsikrėtusią koronavirusu" eglutę
  Kauno klinikose pradėta rinkti koronavirusu persirgusiųjų imuninė kraujo plazma
  Baltarusijoje koronavirusas nustatytas naminiams šunims, katėms ir šeškams
  Tegai:
  koronavirusas

  Svarbiausios temos