20:58 2021 Sausio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2143
 • RUB91.2538
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1174)

  Didžiųjų metų švenčių laikotarpis grėsmingas tuo, kad susitikimai šaltuoju metų periodu, kitaip nei kitais metų laikais, dažniausiai vyksta uždarose, mažai vėdinamose patalpose

  VILNIUS, gruodžio 13 — Sputnik. Laikas su pačiais artimiausiais žmonėms, su kuriais bendraujame kasdien, vietoje susitikimų su seniai matytais artimaisiais ar draugais — toks turėtų būti kiekvieno mūsų šiųmečių švenčių planas, stebint dabartinę epidemiologinę situaciją, rašo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

  NVSC specialistai rekomenduoja per šventes bendrauti tik su savo šeimos nariais, su kuriais gyvename vienuose namuose, o su kitais — "susitikti" nuotoliniu būdu, šiuolaikinių technologijų pagalba.

  Taip pat pastebėta, kad didžiųjų metų švenčių laikotarpis grėsmingas tuo, kad susitikimai šaltuoju metų periodu, kitaip nei kitais metų laikais, dažniausiai vyksta uždarose, mažai vėdinamose patalpose, o švenčių metu yra atsipalaiduojama, susiburiama prie stalo, nedėvimos kaukės.

  Pasak NVSC Vilniaus departamento direktorės Rolandos Lingienės, auksinė 2020-ųjų žiemos švenčių taisyklė, kuria visi privalome vadovautis — likti namuose, artimiausiame šeimos rate, ir taip padovanoti pačias brangiausias dovanas vieni kitiems — gyvybes.

  "Be visuomenės, be kiekvieno žmogaus pastangų šioje kovoje mes esame vieni, kaip mūšyje be generolo. Ar galime tikėtis sėkmės istorijos, apie kurią nedrąsiai, puse lūpų kalbėjome pavasarį — vargu. Be žmonių tai tiesiog neįmanoma. Tad raginu kiekvieną iš mūsų padaryti viską, kad nereikėtų pasirinkimų, kas gyvens, o kas mirs. Tai neabejotinai priklauso nuo kiekvieno iš mūsų elgesio šiuo kritiniu visai šaliai laikotarpiu", — sakė Lingienė.

  Tuo metu, Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras taip pat šiuo šventiniu periodu rekomenduoja vengti nebūtinų kelionių, susikurti mažą "socialinį burbulą" su kuo mažesniu skaičiumi asmenų, tačiau, net ir leidžiant šventinį periodą su savo "socialinio burbulo" artimaisiais, žmonės raginami nepamiršti pagrindinių higienos taisyklių, riboti uždarose patalpose kartu praleidžiamą laiką.

  Nuo lapkričio 7 dienos Lietuvoje galioja karantinas. Valdžia jį pratęsė iki gruodžio 31 dienos imtinai.

  Nuo pandemijos pradžios patvirtintų atvejų skaičius Lietuvoje viršija 83 tūkstančių, bendras mirčių nuo COVID-19 skaičius viršija 700.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau nei 69 milijonai infekcijos atvejų, daugiau nei 1,5 milijono žmonių mirė.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1174)

  Dar šia tema

  Rekomendacijos dėl COVID-19: venkite prekybos vietų, draudžiama nuomoti patalpas šventėms
  LSMU vadovas papasakojo apie nuo COVID-19 mirusį 27-erių pacientą
  LSMU Kauno ligoninėje vėl didinamas COVID-19 lovų skaičius
  Tegai:
  Kalėdos, karantinas, koronavirusas, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), Lietuva

  Svarbiausios temos