21:05 2021 Sausio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2143
 • RUB91.2538
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1174)

  Priminta, kad žmogus, kuriam patvirtinta koronavirusinė infekcija, turi būti izoliuotas atskiroje patalpoje su atskiru sanitariniu mazgu

  VILNIUS, gruodžio 13 — Sputnik. NVSC paaiškino, kaip skaičiuojamas izoliacijos terminas, taikomas koronavirusine infekcija užsikrėtusius vaikus slaugantiems tėvams, ir tais atvejais, kai užsikrečia tėvai, o su jais kartu gyvena mažamečiai vaikai, negalintys būti atskirai nuo tėvų, praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

  Tokiu atveju, jei koronavirusine infekcija užsikrėtusiam vaikui reikalinga priežiūra, jį slaugo vienas iš tėvų. Tai reiškia, kad vienas iš tėvų gyvena kartu vienoje patalpoje su užsikrėtusiuoju, tad tėtis, mama arba globėjas visą laiką turi sąlytį su užsikrėtusiu vaiku. 

  Dėl šios priežasties 14-os dienų izoliacija vienam iš tėvų, kuris nuolat būna su vaiku, pradedama skaičiuoti nuo dienos, kai vertinama, jog baigiasi užkrečiamasis vaiko periodas. Paskutiniu kontaktu laikoma 10-a ligos diena, kuri, vertinama, teoriškai yra paskutinė užkrečiamojo periodo diena. 

  Tai reiškia, kad sąlytį turėjusiam tėvui (globėjui) izoliacija skaičiuojama pridėjus 13-a dienų prie 10-os sergančio vaiko ligos dienos ir taip gaunamas 14-os dienų laikotarpis, t. y. izoliacijos laikotarpis. 

  Taip pat izoliacija skaičiuojama ir tais atvejais, kai mažamečiai vaikai gyvena kartu su užsikrėtusiais tėvais, nes atskirai izoliuotis neturi galimybės.  

  NVSC primena, kad žmogus, kuriam patvirtinta koronavirusinė infekcija, turi būti izoliuotas atskiroje patalpoje su atskiru sanitariniu mazgu. Užsikrėtusiajam draudžiama eiti į bendras patalpas. 

  Maistą ir kitas būtinas priemones prie ligonio izoliavimosi patalpos išorinių durų turi palikti kiti asmenys. Izoliavimo metu toje pačioje patalpoje kartu su ligoniu negali gyventi kiti sveiki asmenys. Išimtys taikomos tais atvejais, kai reikia slaugyti koronavirusu sergantį vaiką ar negalią turintį asmenį. 

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1174)

  Dar šia tema

  LSMU vadovas papasakojo apie nuo COVID-19 mirusį 27-erių pacientą
  LSMU Kauno ligoninėje vėl didinamas COVID-19 lovų skaičius
  Į Lietuvą pristatyti šaldikliai, skirti vakcinai, kurios dar nėra
  Tegai:
  saviizoliacija, koronavirusas, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC)

  Svarbiausios temos