21:38 2021 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.2064
 • RUB89.5913
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1112)

  Klaipėdos meras pažymėjo, jog jau peržengtos visos raudonosios linijos dėl sergamumo koronavirusu, ir paragino nebeiti į prekybos centrus, svečius, bažnyčias

  VILNIUS, gruodžio 13 — Sputnik. Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas kreipėsi į kiekvieną klaipėdietį, kiekvieną šeimą su raginimu savaitgalį ir Naujųjų metų švenčių metu pasilikti namuose. Apie tai jis parašė savo Facebook paskyroje.

  Kalėdinė eglė
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Grubliauskas atkreipė dėmesį į tai, jog matoma, kokia "kraupi paskutiniųjų valandų statistika, peržengtos visos raudonosios linijos" dėl koronaviruso pandemijos.

  Miesto meras paragino gyventojus jau likti namuose, nebeiti į prekybos centrus (nebent tai neišvengiama), svečius, bažnyčias. Be to, Vytautas Grubliauskas paprašė artimiesiems patarti elgtis taip pat.

  "Per Šventas Kalėdas likime namuose, net neplanuokime ir nesvarstykime jokių kelionių ar susitikimų, nes elgiantis neatsakingai, per Šv. Velykas tikrai niekas iš esančių žemėje neprisikels", — parašė Grubliauskas.

  Klaipėdos meras pridūrė, jog imsis pačių aktyviausiųjų veiksmų, sprendžiant maksimalų savivaldos galioje esantį prevencinių priemonių arsenalą.

  Lietuvoje nuo lapkričio 7 dienos galioja karantinas, kuris jau kelis kartus buvo pratęstas. Paskutinį kartą valdžia jį pratęsė iki metų pabaigos, dar labiau sugriežtinusi apribojimus, įskaitant tuos, kurie buvo susiję su švenčių šventimu.

  Anksčiau Lietuva atsidūrė antroje vietoje ES pagal sergamumo COVID-19 lygį per pastarąsias 14 dienų šimtui tūkstančių žmonių. Tai rodo Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenys.

  Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) statistika, visame pasaulyje užsikrėtusiųjų skaičius nuo pandemijos pradžios artėja prie 70 milijonų, mirė daugiau nei pusantro milijono žmonių.

  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  © Sputnik
  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1112)

  Dar šia tema

  Lietuviai perspėjami apie siuntų vėlavimą prieš Kalėdas
  Nuo šventinių žirafų iki didžiulio kalėdinio vainiko: Kalėdos Vilniaus rajonuose 
  Saugumas ir Kalėdų dvasia: "elfai" dezinfekavo 300 Vilniaus autobusų — video
  Tegai:
  Lietuva, koronavirusas, Kalėdos, Klaipėda, Vytautas Grubliauskas

  Svarbiausios temos