12:27 2021 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2225
 • RUB90.3519
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1416)

  Sekmadienį naujoji Lietuvos Vyriausybė susirinko į pirmąjį posėdį. Buvo nuspręsta karantiną pratęsti iki sausio 31 dienos

  VILNIUS, gruodžio 14 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda apgailestauja, kad valdžia prarado daug laiko svarstydama, ar verta sugriežtinti kovos su koronavirusu priemones. Apie tai jis rašė savo Facebook paskyroje.

  Vilnius
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Pasak valstybės vadovo, sergamumo statistika ir toliau muša naujus rekordus. Tačiau apribojimų trukmė, jo nuomone, turėtų priklausyti nuo epidemiologinės situacijos. Nausėda pabrėžė, kad naujos Vyriausybės priimtos priemonės bus turės būti peržiūrėtos, kai sumažės viruso plitimas.

  "Išties apmaudu, kad griežčiausio karantino savaitės sutaps su šv. Kalėdų ir Naujųjų Metų laikotarpiu. Galbūt jos truks iki pat sausio pabaigos. Tačiau tai yra unikali galimybė mums apsaugoti vieni kitus", — sakė Lietuvos vadovas.

  Nausėda paragino šalies gyventojus švęsti didžiąsias šventes be įprasto apsipirkimų maratono.

  "Atšvęsime šventes kukliai ir jaukiai — tik artimiausiame savo šeimos ratelyje. Taip mes kiekvienas galime palengvinti medikams tenkančią naštą. Su COVID-19 kovojantiems gydytojams, rezidentams, slaugytojams galime padovanoti šiek tiek atokvėpio. Jau po kelių savaičių Lietuvą pasieks patikimos ir saugios vakcinos. Dar po kiek laiko visi turėsime galimybę pasiskiepyti nuo COVID-19 ir susigrąžinti mums įprastą gyvenimą. Tačiau kol kas itin svarbu sąmoningai ir atsakingai laikytis karantino taisyklių", — sakė jis.

  Sekmadienį naujoji Lietuvos Vyriausybė susirinko į pirmąjį posėdį. Buvo nuspręsta karantiną pratęsti iki sausio 31 dienos. Be to, nuo gruodžio 15 iki sausio 3 dienos bus ribojamas asmenų išvykimas už savo gyvenamosios vietos savivaldybės teritorijos ribų, išskyrus atvejus, kai vykstama dėl artimųjų giminaičių mirties ar atlikti darbo, kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje, ar dėl būtinosios medicinos pagalbos.

  Draudžiami daugiau nei vienos šeimos ar namų ūkio artimi kontaktai. Taip pat draudžiama parduotuvių, įskaitant parduotuves prekybos ir pramogų centruose, turgaviečių ir kitų viešųjų prekybos vietų veikla.

  Pakeitimai įsigalios nuo gruodžio 16 d.

  Nuo lapkričio 7 dienos Lietuvoje įvestas karantinas, kuris jau kelis kartus buvo pratęstas.

  Naujausiais duomenimis, respublikoje nustatyta daugiau kaip 93,1 tūkstančio koronaviruso atvejų, mirė 815 pacientų.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1416)

  Dar šia tema

  Rusijos epidemiologė atskleidė, kokios gali būti COVID-19 pasekmės
  Nufilmuota, kaip atrodo saugios kelionės Vilniaus viešajame transporte
  Ar COVID-19 yra pavojingas nėščioms moterims: gydytojo patarimai
  Tegai:
  koronavirusas, karantinas, Gitanas Nausėda, Lietuva

  Svarbiausios temos