17:37 2021 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1416)

  Ikimokyklinis, priešmokyklinis ir pradinis ugdymas bus vykdomas nuotoliniu būdu, išskyrus ugdomus vaikus, kurių tėvai (įtėviai, globėjai) neturi galimybių dirbti nuotoliniu būdu

  VILNIUS, gruodžio 14 — Sputnik. Atsižvelgiant į nepalankią koronaviruso epidemiologinę situaciją Lietuvoje, nuo šio trečiadienio, gruodžio 16 dienos, įsigalioja sugriežtintos pandemijos valdymo priemonės.

  Griežtos priemonės paveikė visas gyvenimo sritis: ribojamas judėjimas šalies viduje, žmonių kontaktai, veiks tik būtinųjų prekių parduotuvės. Apribojimai paveikė ir švietimo sektorių.

  Vilnius
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Kaip papasakojo Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir ikimokyklinis, priešmokyklinis ugdymas nuo gruodžio 16 dienos vyks nuotoliniu būdu, išskyrus tuos atvejus, kai nėra galimybės priežiūros užtikrinti namuose arba vaikui yra paskirtas privalomas ikimokyklinis ugdymas. 

  Tokiais atvejais savivaldybių administracijos privalo garantuoti ugdymą įstaigoje, laikantis visų saugumo reikalavimų.

  Šventiniai susibūrimai ugdymo įstaigose neorganizuojami.

  Pradinis ugdymas po pradinukų atostogų, nuo sausio 4 d., vyksta nuotoliniu būdu, išskyrus tuos atvejus, kai nėra galimybės priežiūros užtikrinti namuose.

  Pagrindinis ir vidurinis ugdymas taip pat vyksta nuotoliniu būdu, išskyrus specialiosiose mokyklose ir bendrojo ugdymo specialiosiose klasėse ugdomus mokinius pagal socialinių įgūdžių ugdymo programas, užtikrinant visas saugumo sąlygas — ši išimtis galioja ir pradiniam ugdymui. 

  Kaip ir iki šiol, neformalus švietimas vyksta nuotoliniu būdu. Profesinis mokymas ir aukštojo mokslo studijos irgi vyksta tik nuotoliniu būdu, išskyrus privalomas praktikas, praktinius mokymus, kompetencijų vertinimus, kurių neįmanoma atlikti niekaip kitaip, kaip tik įprastu kontaktiniu būdu.

  Stabdomi individualūs fizinio aktyvumo užsiėmimai sporto klubuose. Galimos tik aukšto meistriškumo sporto pratybos.

  Visi šie apribojimai numatyti iki sausio 31 dienos.

  Lietuvoje per pastarąją parą buvo nustatyta 1 919 naujų koronaviruso atvejų, 10 žmonių mirė. 

  Naujausiais duomenimis, nuo pandemijos pradžios Lietuvoje patvirtintas 95 021 koronaviruso atvejis. Bendras mirusiųjų skaičius pasiekė 825.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1416)

  Dar šia tema

  Tyrimas: karantino metu 3 iš 4 Lietuvos pedagogų padidėjo darbo krūvis
  "Atšvęsime šventes kukliai": Lietuvos prezidentas įvertino karantino pratęsimą
  Tegai:
  COVID-19, koronavirusas

  Svarbiausios temos