21:20 2021 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.2064
 • RUB89.5913
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1111)

  Šiuo metu septyni iš dešimties klientų, kuriems buvo taikytas paskolų atidėjimo laikotarpis, jau grįžę prie įprastų įmokų

  VILNIUS, gruodžio 15 — Sputnik. Sugriežtinus karantiną SEB bankas toliau padės gyventojams spręsti dėl COVID-19 pandemijos ir karantino kylančius finansinius iššūkius lanksčiai atidėdamas paskolų ir lizingo įmokų mokėjimą, praneša banko spaudos tarnyba.

  Banke yra supaprastintas paskolų atidėjimo procesas, taip pat ir toliau bus netaikomas sutarčių keitimo mokestis.

  "Esame supaprastinę ir palengvinę paskolų pakeitimo procedūras, kad klientai būtina pagalba galėtų pasinaudoti greitai ir paprastai, neidami iš namų, ir toliau netaikysime sutarties keitimo mokesčių, atidėdami paskolą nekeisime palūkanų ir maržos. Tuo pačiu kviečiame gyventojus, kurių finansinei padėčiai pakenkė COVID-19, — pavyzdžiui, sumažėjo atlyginimas, buvo prarastas pajamų šaltinis, neatidėlioti ir kreiptis į banką. Drauge aptarsime susidariusią padėtį ir rasime geriausią išeitį", — sakė SEB banko valdybos narė ir SEB Baltijos šalių mažmeninės bankininkystės vadovė Sonata Gutauskaitė Bubnelienė.

  Pasak jos, klientams, kuriems suteikta būsto paskola, bankas suteikia galimybę iki pusmečio atidėti kredito įmokų mokėjimą, jei sumažėtų šeimos pajamos ar šeima netektų išlaikytojo, klientas netektų darbo, susirgtų ar įvyktų nelaimingas atsitikimas, dėl kurio nebūtų galimybės dirbti ilgiau kaip du mėnesius.

  Būsto paskolos mokėjimas gali būti atidedamas gimus vaikui — pusmečiui, jei vaiką augina abu globėjai, ir metams, jei vaiką augina vienas asmuo. Paskolą galima atidėti iki trijų mėnesių nutrūkus santuokai.

  Lizingo ir vartojimo paskolos mokėjimas gali būti atidedamas iki trijų mėnesių, jei klientas netektų darbo ar sumažėtų jo ar jos pajamos, šeima netektų išlaikytojo, susirgus ir praradus galimybę dirbti ilgiau kaip du mėnesius, nutrūkus santuokai.

  Be paskolų ir lizingo atidėjimo, kitas galimas sprendimas su laikinais finansiniais sunkumais susidūrusiems gyventojams — pratęsti turimos paskolos ar lizingo terminą.

  Atidedant paskolos grąžinimą SEB bankas netaiko sutarties pakeitimo mokesčių. Be to, bankas neperžiūri būsto kredito ar lizingo sutartyje nustatytos maržos bei vartojimo kredito palūkanų normos.

  Šiuo metu septyni iš dešimties klientų, kuriems buvo taikytas paskolų atidėjimo laikotarpis, jau grįžę prie įprastų įmokų, o atidėtos paskolos šiuo metu sudaro apie 1 proc. banko paskolų portfelio.

  Nuo antrojo karantino pradžios lapkritį bankas yra sulaukęs apie 130 prašymų atidėti būsto ir vartojimo paskolas. Iš viso nuo pirmojo karantino pradžios SEB bankas privatiems klientams atidėjo daugiau negu 2,3 tūkst. paskolų ir lizingo įmokų bei daugiau kaip 2,7 tūkst. paskolų verslo klientams.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1111)

  Dar šia tema

  Sudėtinga epidemiologinė situacija gali sulėtinti Lietuvos ekonomikos atsigavimą
  Papasakota, kas pasikeis švietimo srityje nuo gruodžio 16 dienos
  Prekybininkai ragina pirkėjus būti sąmoningus ir neapgulti prekybos vietų
  Tegai:
  kreditai, mokesčiai, karantinas, koronavirusas, bankas

  Svarbiausios temos