11:06 2021 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.2064
 • RUB89.5913
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1118)

  Mobiliųjų punktų darbas bus užtikrintas ne tik darbo dienomis, bet ir keletą valandų savaitgaliais

  VILNIUS, gruodžio 15 — Sputnik. Atsižvelgiant į nepalankią epidemiologinę situaciją dėl koronaviruso plitimo Lietuvoje, mobilieji koronaviruso patikros punktai dirbs ir savaitgaliais, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

  Savivaldybių, kuriose yra įsteigti mobilieji punktai, administracijos turės pasirūpinti, kad mobiliųjų punktų darbas būtų užtikrintas ne tik darbo dienomis, bet ir keletą valandų savaitgaliais.

  Gydymo įstaigos, teikiančios pirmines sveikatos priežiūros paslaugas, esant poreikiui, turės skirti darbuotojus ir užtikrinti jų apmokymą bei tolimesnį darbą mobiliajame punkte pagal jo koordinatoriaus pateiktą grafiką.

  Kaip pasitikrinti dėl COVID-19 mobiliajame punkte

  Norint pasitikrinti mobiliajame punkte būtina užsiregistruoti tyrimui skambinant į Karštąją liniją 1808. Į mobilųjį punktą savarankiškai vykti negalima. Karštosios linijos konsultantas, įvertinęs paciento pateiktus duomenis, priims sprendimą, ar skambinantį žmogų tikslinga ištirti dėl koronaviruso.

  Tuo atveju, jei žmogų bus nuspręsta tirti, jis konsultantui turės pateikti vardą, pavardę, asmens kodą, mobiliojo telefono numerį, taip pat nurodyti savivaldybę, iš kurios skambina. 

  Atvykus į mobilųjį punktą, negalima išlipti iš automobilio ar atidaryti lango, kol tai nurodo mobiliosios komandos narys. Kartu su savimi reikia turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą bei A4 formato lapą su užrašytu mobiliojo telefono numeriu, kurį, atvykus į mobilųjį punktą, reikės padėti medicinos darbuotojo nurodytoje vietoje automobilio salono viduje. Šiuo numeriu bus susisiekiama ir sutikrinami atvykusio žmogaus duomenys.

  Užsikrėtimo COVID-19 rizikos įvertinimas
  © Sputnik
  Užsikrėtimo COVID-19 rizikos įvertinimas
  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1118)

  Dar šia tema

  Kasiulevičius įvertino naujus apribojimus dėl COVID-19: priimti sprendimai yra teisingi
  Lietuvos mokslininkas papasakojo, kas sunkina COVID-19 ligos eigą
  "Komendanto valanda 24/7": Karbauskis įvertino Vyriausybės priemones dėl COVID-19
  Tegai:
  COVID-19

  Svarbiausios temos